Do nového hávu se oblékl jeden z machovských skokanských můstků, jehož znovu-zprovoznění pojali členové domácího Borského klubu lyžařů (BKL) Machov slavnostně.

„Můstek, který měl dříve kritický bod 32 metrů, jsme trochu zvětšili, takže nyní má kritický bod 40 metrů,“ upřesňuje Stanislav Jirásek, předseda BKL Machov.

Tento, možná pro nezasvěceného neznatelný (osmi)metrový posun, si vyžádal více než čtyřměsíční pracovní nasazení nejen specializované firmy, ale i machovských dobrovolníků, bez nichž by se rekonstrukce několikanásobně prodražila. „Rekonstrukce nás celkově stála necelých 300 tisíc, což je velmi dobrá cena. Kdybychom měli nechat dělat můstek jen specializované firmy, tak mám informace, že ty ceny se pohybují kolem tří a půl milionu a výše,“ vysvětluje Jirásek.

Podle něj se o pokrytí největší části finančních nákladů postarala krajská kasa, sto tisíc pak věnovala soukromá broumovská firma a zbytek šlo z vlastních zdrojů BKL Machov.

První ostrý závod zažije nový můstek už příští neděli, kdy se v Machově koná Borský pohár 2017 žáků a žákyň ve skoku a severské kombinaci, a letní Český pohár HOP CUP 2017. „Toto je u nás už hodně tradiční akce a díky tomu, že máme větší můstek, očekáváme příjezd osmdesáti až devadesáti dětí,“ zve diváky na třetí zářijovou neděli předseda BKL Machov.

První neoficiální závod byl součástí slavnostního otevření a hned byla pokořena kritická hranice 40 metrů. Na ni dolétli domácí Lukáš Doležal a Jiří Konvalinka z Harrachova.