Ženy Krčína cestovaly na hřiště druhého celku tabulky, jejich oddíloví kolegové měli na úvod jara o poznání příjemnější los, když zajížděli na hřiště soupeře, který se nachází ve spodních patrech prvoligové tabulky.

I. LIGA ŽEN

Sokol Tymákov – Sokol Krčín 16:15 (7:4). Hostující družstvo čekalo velmi těžké utkání, a to ještě odjíždělo bez čtyř hráček (Koudelkové, Šimánkové, Rydlové a Pavlíkové).

Od první minuty byl zápas hodně vyrovnaný. Obě obrany včetně brankářek nedovolovaly útokům vstřelovat branky, takže skóre narůstalo jen velmi pomalu. V 8. min. vedly hostující hráčky 2:1, o osm minut později to bylo 3:3 a ještě ve 20. min. byl stav nerozhodný 4:4. Krčín se ale bohužel od tohoto stavu do konce poločasu střelecky neprosadily, domácí naopak zaznamenaly tři branky, a tak svítil na ukazateli skóre poločasový stav 7:4.

Ve druhé půli začaly oba útoky přehrávat obrany mnohem lépe, takže skóre na obou stranách začalo postupně narůstat. V 6. min. Krčín prohrával 8:6, o chvíli později 11:7, ale v 19. min. už to bylo jen o gól 12:11. Od tohoto stavu dokázaly domácí hráčky vždy odpovědět na vstřelenou branku Krčína. Ve 29. min. Krčín opět snižuje na 16:15, ale vyrovnávací gól už nestihl, a to i přesto, že zahrával po skončení utkání trestný hod z devítimetrové hranice.

„Celé oslabené družstvo je nutné pochválit za bojovnost a obětavost," shodla se po utkání trenérská dvojice Krčína Ludmila Fišerová – Kamil Zimla.

Také další zápasy čekají krčínské ženy na hřištích soupeře. V sobotu to bude v Chomutově a o den později v Žatci.

Sestava a branky Krčína: Šefcová – Štefková, Macková, Žižková, Entová – Kotlářová (6), Zimlová (4), Hamanová (4), Fišerová (1).
Další výsledky: Dobruška – Hlinsko 27:18, Přeštice – Žatec 25:18.

I. LIGA MUŽŮ

TJ Sokol Podlázky – Sokol Krčín 12:19 (5:8). Ani krčínští muži neodjížděli v kompletní sestavě. Museli se obejít bez dvou mladých hráčů, kteří již standardně nastupovali v základní sestavě, ale zase s hostujícím Vojtěchem Práchenským z Opatovic.

Začátek byl podle očekávání. Domácí zkusili nastoupit agresivně, což se jim ale povedlo jen částečně. Krčín se rychle oklepal a ze ztráty 1:3 byla už v 10. min. remíza 3:3. O chvíli později si sice berou domácí vedení zpátky, ale to bylo jejich poslední vedení v tomto utkání. Ve 23. min. už Krčín otáčí kormidlem zápasu (4:6) a do konce poločasu dokázali hostující hráči odskočit na 5:8.

O výsledku nakonec rozhodl začátek druhé poloviny utkání. Do 10. min. hostující házenkáři rychle navýšili vedení až na 14:5, když se dokázala výborně doplňovat jak obrana, tak útok. Domácí hráči naopak v těchto fázích utkání působili velmi bezradně. Zbytek zápasu byl už prakticky jen o dohrání. Domácí sice částečně stav korigovali, ale Krčín si už svůj náskok bezpečně hlídal a na konci si mohli zahrát všichni hráči.

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kopecký – Leugner, Mikolášek, Červinka, Verner – Štrof (10), L. Marek (8), Práchenský (1), Linhart, M. Marek, Valtera.

Další výsledky: Studénka – Rokytnice 15:10, Vítkovice – 1. NH Brno 11:16, Nezvěstice – Tymákov 23:20, Nýřany – Žatec 20:13, Přeštice – Plzeň Újezd 16:19. (mr, dop)