Ten mužský si v Královéhradeckém kraji přivlastnil Luděk Abrahám (SK Hronov), druhý v kraji skončil Tomáš Hudcovic (SK Nové Město nad Metují) a třetí byl Jan Kalousek (SK Týniště nad Orlicí).

Ženský krajský titul Královéhradeckého kraje získala absolutně nejrychlejší žena, Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí), druhá v kraji pak skončila Jana Pechková (Maratonstav Úpice). Krajské tituly Pardubického kraje nebyly pro nesplnění kritérií rozděleny.


Na šest desítek závodníků vyslal na trať dlouhou 8,9 kilometru hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, který zároveň s náchodským starostou Janem Birkem čekali na závodníky v cíli u Jiráskovy turistické chaty s rozhlednou na Dobrošově.
Kromě běžců se vydalo na trať také osm cyklistů. Nejrychleji se dostal do cíle dobrušský Ondřej Ptáček, který jako jediný stlačil svůj čas pod šestnáct a půl minuty. Vteřinu nad sedmnácti minutami proťal pomyslnou cílovou pásku druhý v pořadí, Aleš Balcar (Sokol Nové Město n. Met.), třetí skončil Martin Laštůvka (Cyklo Tony).

Z výsledkových listin


Muži – absolutně: 1. Petr Ulich (MT Nové Město nad Metují) 37:36 min.; 2. Jan Šimůnek (Iscarex Česká Třebová) 37:51; 3. Luděk Abrahám (SK Hronov) 38:47; 4. Miroslav Vítek (VENCL Team Ústí nad Orlicí) 39:33; 5. David Erlebach (Kunčice) 40:22 minuty.

Muži A: 1. Jan Šimůnek (Iscarex Česká Třebová) 37:51; 2. Luděk Abrahám (SK Hronov) 38:47; 3. Miroslav Vítek (Vencl Team Ústí nad Orlicí) 39:33; …7. Petr Kuře (IVT Náchod) 45:32; 9. Jan Jirka (Stamp Náchod) 48:32 minuty.

Muži B: 1. Petr Ulich (MT Nové Město nad Metují) 37:36; 2. David Erlebach (Kunčice) 40:22; 3. Tomáš Hudcovic (SK Nové Město nad Metují) 42:57; …6. Miloš Skalský (AC Náchod) 50:12 minuty.

Muži C: 1. Vladimír Vacarda (AC Slovan Liberec) 41:20; 2. Jiří Zátopek (X – Air Ostrava) 42:13; 3. Stanislav Šrůtek (Maratonstav Úpice) 46:03; … 6. Zdeněk Kučera (AC Náchod) 50:26 minuty.

Muži D: 1. František Tempír (Sokol Štíty) 44:17; 2. Jiří Kudrna (Spartak Praha 4) 51:18; 3. Jan Tučný (MK Pardubice) 56:00; 4. Vít Lelek (Čolek Team Červený Kostelec) 57:20 minuty.

Muži E:
1. Ludvík Šteinc (AC Vrchlabí) 50:43; 2. František Marek (SK Hronov) 51:40; 3. Jaroslav Merta (Iscarex Česká Třebová) 61:36 minuty.
Junioři: 1. Václav Chalupný (Sokol Hradec Králové) 47:06; 2. Radek Dvořáček (OOB Vamberk) 47:31 minuty.

Ženy – absolutně: 1. Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí) 38:37; 2. Blanka Paulů (Maratonstav Úpice) 43:47; 3. Jana Pechková (Maratonstav Úpice) 46:27; 4. Lenka Dašková (Iscarex Česká Třebová) 47:51; 5. Jana Mannlová (Iscarex Česká Třebová) 50:34 minuty.

Ženy A:
1. Jana Pechková (Maratonstav Úpice) 46:27; 2. Lenka Dašková (Iscarex Česká Třebová) 47:51; 3. Jana Mannlová (Iscarex Česká Třebová) 50:34 minuty.

Ženy B:
1. Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí) 38:37; 2. Marcela Mikalecká (Iscarex Česká Třebová) 51:46 minuty.

Ženy C: 1. Eva Jirásková (Iscarex Česká Třebová) 56:10; 2. Miroslava Nechrilová (AC Choceň) 64:41; 3. Zdeňka Šimůnková (Iscarex Česká Třebová) 73:36 minuty.

Ženy D:
1. Blanka Paulů (Maratonstav Úpice) 43:47; 2. Šárka Pechková (Maratonstav Úpice) 52:50; 3. Marie Šlechtová (Slavia Hradec Králové) 57:48 minuty.

Cyklistika: 1. Ondřej Ptáček (Dobruška) 16:22; 2. Aleš Balcar (Sokol Nové Město nad Metují) 17:01; 3. Martin Laštůvka (Cyklo Tony) 17:23; 4. Jan Šplíchal (TJ Starkoč) 19:20; 5. Josef Stříbrný (Náchod) 20:12; 6. Miloš Kubina (Náchod) 20:36; 7. Josef Němeček (KČT Náchod) 27:45; 8. Josef Šplíchal (KČT Náchod) 30:37 minuty.