Na domácím šampionátu mužů a žen v Táboře měl novoměstský Sportovní klub hned několik želízek v ohni.

Pro očekávanou medaili si doběhla v závodě na 3000m překážek Michaela Drábková, která letos měla dvě velice kvalitní soupeřky v Lucii Sekanové a Evě Krchové (obě USK Praha). Všechny tři by rády atakovaly hranici minima pro ME v Holandsku, ovšem ani jedné to nakonec nevyšlo.

Sekanová byla v sólo závodě první (9:59,56), Krchová v druhé části Drábkové utekla a doběhla si pro stříbro. Novoměstská stálice skončila v čase 10:27,02 třetí.

Druhý novoměstský bronz vyskákal v dálce Jakub Nosek, který vylepšil hodnotu svého osobního maxima až na krásných 725 centimetrů. Dálkařům narušila soutěž průtrž mračen, která se přehnala nad Táborem asi hodinu před koncem sportovního programu.
Parádní životní počin se povedl v sobotní soutěži kladivářů Janu Královi, který se dostal do finálové osmičky a následně osobním maximem 56,55 metru obsadil parádní sedmé místo.

Novoměstská štafeta 4x400m ve složení Kudrnáč, Žaluda, Steklík a Mojžíš skončila na šestém místě. „Je nám docela líto, že nemohla startovat v prvním běhu, ve kterém byly dvě volné dráhy. Navíc v „A" běhu startovaly dvě štafety Slávie Praha, což tedy není zrovna standardní nasazení," podivoval se trochu krokům pořadatelů novoměstský trenér Aleš Žďárský. „No nic, máme otestováno v sestavě, která poběží na srpnovém MČR do 22 let," dodal Žďárský.

Do finálové osmičky se v Táboře v běhu na 5000m ještě prosmýkla Kateřina Maternová, která doběhla osmá před svou maminkou Dagmar Rychnovskou.

Za branami postupu do finále naopak zůstali novoměstští mladíci. „Honza Žaluda sice doběhl v rozběhu třetí, ale bohužel zkušení bardi ve všech bězích předváděli spíše taktické tance, než běh, a tak časy byly bídné a na postup to Honzovi nestačilo. Čtvrtkař Vojta Kudrnáč zaběhl velmi slušný výkon, ale ani jemu to na postup nestačilo, a Dominik Mojžíš na čtvrtce překážek také neměl optimální den," dodal k novoměstským nadějím trenér Žďárský.

BRÝDL ŠESTADVACÁTÝ

Český reprezentační výběr mužů startoval ve slovinském Podbrdu na Mistrovství světa v horském maratonu. „Podle strohých telefonických informací víme, že v konkurenci více než stovky závodníků skončil na 25. místě český maratonský šampión Petr Pechek a hned za ním, na 26. pozici, doběhl náš Pavel Brýdl," zmiňuje další skvělý úspěch novoměstského atleta Aleš Žďárský. Nejlepším českým reprezentantem byl ve Slovinsku výtečně běžící Milan Janata, který skončil na desáté příčce. (až, mr)