Dříve než se Náchodští rozkoukali, vytvořil obránce Jirák chybu u vlastní branky, když mu sjel míček přímo na hůl soupeře, který pohotově skóroval 0:1. Hned v dalším střídání se řítil tentýž hráč na brankáře hostí, ale nedal a tak udeřilo na druhé straně. Skákavá střela z půlky hřiště zapadla přesně k tyči Hálovy branky 0:2. O dvě minuty později svoji střelu po zemi z půlky zopakoval tentýž hráč a opět skončil jeho pokus v brance 0:3. V první třetině stojí za zmínku ze strany Náchoda pouze střela Čejpy a jedna ze tří tutovek Baťka. Naději vykřesal chytrou brankou odrazem o brankáře hostí Čejpa v 16. minutě 1:3.

Na začátku druhé třetiny je vyloučen Batěk, a ač se zdá, že domácí oslabení ustojí, v samém závěry inkasují 1:4. Trenér domácích stahuje hru pouze na dvě pětky, z čehož pramení větší aktivita a vyloučení hostů. Početní výhodu ale domácí nevyužili, a tak přichází další trest. Po chybě v obranném pásmu se trefuje hostující Coufal 1:5. Nelichotivé skóre mění o minutu později domácí obránce Jirák, když se dostává k odraženému míčku 2:5. Hosté však bleskově odpovídají, přečíslení dva na Hálu proměňují v šestou branku 2:6. Do domácí branky putuje druhý gólman Seidl. Závěr třetiny přinesl ještě bezzubou přesilovku domácích, ze které pramenila pouze jedna nebezpečná střela obránce Jiráka.

Pokračující přesilovku již domácí na začátku třetí třetiny využívají 3:6. Po tomto gólu je hra z obou stran neurovnaná, rychlé protiútoky na obou stranách a vyloučení byly výhodou spíše pro hosty. Dobře chytajícího Seidla nachytal až v 54. min. střelou po zemi k tyči hostující obránce a zvyšuje vedení na 3:7. O minutu později to je již 3:8, když náchodští obránci zapomněli za svými zády volného hráče 3:8. Hráči z Vysočiny pak dostali ještě výhodu trestného střílení, to ale Seidl kryje. V poslední minutě ještě souhra Jiráků znamená nastřelení spojnice hostující branky.

Tomáš Třešňák, trenér Náchoda: „Velké množství chyb, neproměňování vyložených šancí nás srazilo do kolen. Leží na nás obrovská deka, kterou nemůžeme setřást. S takovými výkony se nedá vyhrát.“

Další výsledky: FBŠ Hattrick Brno - TJ SAM73 Znojmo 4:5, SK Bivoj Litvínov - FBC Kladno 7:6pn, FBC Plzeň - AC Sparta Praha Florbal 5:6, FBC Start98 - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:9, Paskov Saurians - Hippos Žďár nad Sázavou 7:3. (vl)

FTS Florbal Náchod - Sokol Erupting Dragons H. Brod 3:8

Fakta branky: 16. Josef Čejpa, 36. Jan Jirák, 41. Zdeněk Batěk 2. Dušan Čapek, 8. Karel Virgl, 11. Karel Virgl, 27. Dušan Čapek, 35. David Coufal, 37. Radek Krajcigr, 54. Ondřej Bína, 55. Dušan Čapek. Rozhodčí: Martin Petřík Lukáš Mikula. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 117. Zásahy brankářů: Michal Hála 8, Jan Seidl 10 Jaroslav Přibyl 19. Třetiny: 1:3, 1:3, 1:2.