A kde se nyní po více než pěti týdnech aktuálně nachází? „Kochám se jízdou v podkarpatskych kopcích s příjemným okolím a výhledy,“ prozrazuje poslední zápis z minulého víkendu na webu www.adamek.cz, kde jízdu nadšence mohou lidé sledovat.

V sobotu dorazil 16. července na nejjihovýchodnější místo své cestyUstrzyki Dolne. Město leží asi 12 kilometrů od ukrajinských a něco přes 50 kilometrů od slovenských hranic. „Zatím jsem jel hlavně na jih, teď to zlomim na západ,“ prozrazuje Adámek – nyní ho už čeká návrat z východního Polska.

„Teoreticky by se odsud dalo pokračovat do nejjižnějšího bodu Polska, ale tam mě na kole nikdo nedostane - kopce, zbytečná vzdálenost a hlavně absence silnic. Mám nejzápadnější, nejsevernější a nejvýchodnější místa Polska, to mně bohatě stačí.

Během svých zastávek Martin Adámek navštěvuje muzea a architektonické zajímavosti našich severních sousedů. Před odjezdem 27letý cyklista odhadoval, že na cestě bude 30 až 40 dní. Už nyní je jasné, že jeho polská mise se o několik dní protáhne.