Z celkového prvenství se nakonec zcela zaslouženě radoval mezinárodní tým Landrover Hörburger – Martini Sportswear. „Celý závod prakticky rozhodl už běžec nakonec vítězného týmu. Tuším, že to byl Eritrejec, který předával druhému členovi svého týmu pětiminutový náskok," vrací se k rozhodujícímu momentu celého závodu Michal Kaněra.

Výborně si ale v běhu vedl i Kaněrův týmový parťák Ondřej Fejfar, který svůj díl štafetové skládanky zaběhl v druhém nejrychlejším čase. Další disciplínou byl paragliding, jenže tomu nepřály klimatické podmínky. „Padáčkáři kvůli špatnému počasí nelétali, takže ti tam měli jen přeběh s padákem," dodává Kaněra.

Na třetím úseku měl český profesionální tým těžký kalibr v podobě několikanásobného mistra světa ve sjezdu na divoké vodě Kamila Mrůzka. Ten potvrdil své kvality a třetí disciplínu suverénně vyhrál, když na první tým stáhl něco přes minutu. I přesto si mezinárodní tým Landrover Hörburger – Martini Sportswear hýčkal více než čtyřminutový náskok, který se měl pokusit eliminovat právě Michal Kaněra.

„Prvního jsem měl už dost odjetého, ale třetí a čtvrtá štafeta nebyla od nás zase tak daleko, takže jsem věděl, že budu muset jet," vrací se ke své disciplíně červenokostelecký cyklista. „Nechtěl jsem udělat chybu, takže jsem se snažil jet trochu na jistotu, ale na druhou stranu jsem si musel hlídat záda," dodává Kaněra.

Profil cyklistické části se od startu mírně zvedal, závěrečná část však byla extrémní. „Posledních dvacet minut stoupání se šlo pěšky po louce a končilo to na skále, kde jsme se při šplhání museli přidržovat řetězů," vrací se k drsnému profilu trati Kaněra. Pak už cyklisty čekal neméně náročný sešup dolů do cíle. Tam dorazil Kaněra celkově druhý a druhý čas zaznamenal i v cyklistické části. (mr)