TJ Sokol Nezvěstice – Sokol Krčín 19:10 (11:4). „Po posledním utkání, které jsme sehráli na hřišti našeho soupeře, nám bylo jasné, že jenom stoprocentní výkon nám zajistí postup mezi poslední čtyři celky letošního ročníku. Bohužel se naši hráči nepoučili a do prvního utkání vyřazovací části na půdě Sokola Nezvěstice jsme vstoupili nesoustředěně a laxně," nešetřil kritickými slovy hostující trenér Tomáš Pavlík.
Výsledkem toho bylo rychlé vedení domácích 6:2. Krčínští útočníci se jen velmi těžko prosazovali, hráli nekolektivně a bez potřebné dravosti. I díky tomu domácí postupně  navyšovali své vedení až na 10:3. Do konce poločasu se oba týmy prosadily ještě jednou a stanovily tak poločasový stav jednoznačných 11:4.
Druhý poločas byl pokračováním prvního. Krčín působil odevzdaným dojmem a domácí navyšovali vedení až do 17. minuty, kdy byl stav 17:6. V závěru utkání se hostům nakonec přece jenom podařilo zkorigovat velmi nepříznivý stav na konečných 19:10.
Po  zápase bylo jasné, že postup Krčína do další části soutěže bude spíše fikcí.
Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kopecký – Leugner, Mikolášek, Šefc, Červinka – Valtera (3), Štrof (3), Pavlík (3), Marek (1), Zimla.
Další výsledky prvních utkání 1. kola play off: Svinov – Plzeň Újezd 10:22, Opatovice nad Labem – 1. NH Brno 14:15, Nýřany – Tymákov 20:19.

Sokol Krčín – TJ Sokol Nezvěstice 17:17 (9:11). Do nedělního odvetného utkání Krčín nastupoval s odhodláním porvat se o solidní výsledek. Hosté z Nezvěstic si ovšem šli pevně za svým cílem a s vědomím dostatečného náskoku produkovali velmi účinnou hru. „Z naší strany bylo vidět alespoň nasazení a bojovnost. Na rozjetého soupeře to bylo ovšem málo," konstatoval domácí trenér Tomáš Pavlík.
Během prvního poločasu domácí stále stahovali vedení hostů a teprve ve 21. minutě byl nakrátko vyrovnaný stav 8:8, ale hosté do konce první části opět odskočili na 9:11.
Druhá část byla v obdobném duchu jako ta první a hosté si udržovali trvalý náskok (10:13 a 13:17).  Poté už vlastně nebylo oč hrát. Nezvěstice v samém závěru výrazně polevily a povolily Krčínu srovnat skóre na konečných 17:17.
„Tento dvojzápas ukázal, že bez patřičné bojovnosti a hlavně přípravy nejsme schopni v rozhodujících částech první ligy národní házené vzdorovat bojovnějším týmům. Celkově tak letošní sezona pro nás končí jako v loňském roce už ve čtvrtfinále. Do dalšího ročníku tak bude dost času na hodnocení letošního soutěžního roku," neskrýval zklamání krčínský trenér Tomáš Pavlík.
Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kopecký – Leugner, Šefc, Mikolášek, Hrnčíř, Červinka – Václavek (10), Valtera (3), Štrof (3), Marek (1).
Další výsledky druhých utkání 1. kola play off: Plzeň Újezd – Svinov 16:16; 1. NH Brno – Opatovice na Labem 17:10, Tymákov – Nýřany 10:13. (rš)