Po rozhovoru s reprezentačním trenérem vrhů Remigiem Machurou je již zřejmě jisté, že diváci uvidí 12. července na Stadionu generála Klapálka kompletní českou diskařskou elitu.


Machura určitě přijede s dvojicí Miroslav Pudivítr a Petr Vukliševič. Prvně jmenovaný si při posledním extraligovém kole vylepšil letošní maximum na 61,14 m a dotahuje tak dva olympijské limitáře, Jana Marcella (63,59) a Libora Malinu (63,10), kteří se utkávají o nominaci na Olympijské hry, ale oba jsou zatím pouze za hranicí mírnějšího „B“ limitu. To znamená, že pokud nikdo z diskařů nehodí do uzávěrky nominací „ostrý“ limit, který má hodnotu 64,50, na Olympijské hry pojede pouze jeden diskař s nejlepším letošním výkonem nad 63,00. V případě diskařů je to prozatím Jan Marcell. Takto jsou ostatně stanoveny nominační kritéria u všech atletických disciplín.


Tedy – v případě, že jeden, dva nebo i tři závodníci splní A limit stanovený MOV/IAAF, mohou všichni na OH startovat. Pokud však nikdo z atletů nezaznamená výkon za hranicí limitu A, na OH může odjet jediný závodník, který dosáhl do 16. července alespoň měkčího limitu „B“. Machura tedy očekává, že i po mistrovství republiky, které se o víkendu konalo v Táboře, budou diskaři dále usilovat o nominaci a závodit do posledního možného závodu. Společně s diskaři by se měl v Novém Městě nad Metují představit i jeden z nejlepších českých koulařů, juniorský mistr Evropy z roku 2005 Remigius Machura ml.


Po atletickém mítinku se mohou milovníci kvalitní muziky těšit na letní koncert hudebního seskupení IRISH DEW, která zavítá v krátké době již podruhé do našeho regionu.


Poslední koncert, který měla skupina před pár měsíci v Náchodě, byl téměř vyprodán. Nyní se kapela představí v poněkud netradičním prostředí, koncert bude připraven pod otevřeným nebem na zahradě areálu sportovního klubu.


Diváci nebudou usazeni do pohodlných sedaček, je na každém, jak si koncert vychutná. Zda v sedě na dece nebo při tanci na posekané louce. Každopádně bychom měli slyšet tradiční irskou a skotskou hudbu a původní skladby v keltském duchu s rockovou úderností.


Koncert začíná v 18 hodin a vstupenky je možné získat v předprodeji v kavárně na Stadionu generála Klapálka v Novém Městě nad Metují, případně požádat o rezervaci na telefonním čísle 491 474 270 nebo na e-mailové adrese: sportklub@sportklub.cz

(Aleš Žďárský)