Na téměř devítikilometrovou trať vyrazilo celkem 83 dvojic a a 71 jednotlivců. V obou kategoriích byli na nejvyšších příčkách závodníci z Polska, dvojice vyhrál tým DHL Author ve složení Pawel Wiendlocha – Bartosz Janowski, jednotlivcům dominoval rovněž člen DHL Author Andrzej Kaiser.

Ve výborném světle se představila v kategorii družstev dvojice z náchodského regionu, František Žilák – Petr Sulzbacher. Členové týmu Rock Machine-Město Teplice nad Metují obsadili v kategorii týmů v úvodním prologu vynikající třetí místo, když na vítěznou dvojici ztratili pouhých 23 vteřin. V kategorii týmů měl zdejší region ještě jedno zastoupení, a to v Michalu Demjanovičovi z Pavlišova. Ten se svým parťákem Jiřím Voňkou skončili v kategorii týmů na třicátém místě, když na vítězné duo ztratili osm a půl minuty.

Včera závodníky čekala první ostrá etapa a hned měla parametry etapy královské. Na více než 73 kilometrech je čekalo převýšení 2277 metrů. Startovalo se v Kudowě Zdrój, cíl byl v Dusznikách Zdrój.

Výsledky prologu – dvojice: 1. Pawel Wiendlocha, Bartosz Janowski (DHL Author – POL) 00:33:44,9; 2. Kris Henderieckx, Robby De Bock (Chamizo-Centea racing team – BEL) 00:33:45,0; 3. František Žilák, Petr Sulzbacher (Rock Machine-Město Teplice nad Metují –CZE) 00:34:08,7; 4. Henrik Cohen, Mads Boedker (Team T-Bikes – DEN) 00:36:05,7; 5. Rick Fetherston, Steve Heading (Whyte Racing/Mosquito Cycles – GBR) 00:36:14,8 …30. Michal Demjanovič, Jiří Voňka (Redpoint-pearl izumi – CZE) 00:42:22,6 minuty.

Prolog – Jednotlivci: 1. Andrzej Kaiser (DHL Author – POL) 00:30:27,0; 2. Wojciech Halejak (DHL Author – POL) 00:31:48,8; 3. Allan Bachmann Qvortrup Tvilum (1900MTB – DEN) 00:32:53,3; 4. Michael Borup (1900MTB - GHOST – DEN) 00:33:43,3; 5. Michael Iversen Storgaard (Team Rivette – DEN) 00:34:24,4 minuty. (mr)