BASKETBAL: Náchod je druhý, Josefov o bod za ním

Náchod - Stoprocentní víkend kalí jen těžký výron kotníku klíčového náchodského hráče Čermáka

8.12.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Východočeská basketbalová liga měla o víkendu na programu své 11. a 12. kolo. Stoprocentní byli jak hráči SPŠ Náchod, tak Baskeťáci z Josefova.

TJ SPŠ Náchod - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 94:69 (24:14, 46:35, 75:46)
Proti poslednímu celku tabulky se domácím nedařilo proměňovat ani ty nejvyloženější šance, a tak se hosté celý zápas drželi a plánovaná stovka je minula. Při proměňování šancí museli hosté dostat 120 bodů.

Sestava a body Náchoda:
Čermák 29, Vaněček 11, Tondr 9, Klimek 8, Doleček 7, Simon 7, Pfeifer 6, Černý 5, Domáň 4, Pázler 3, Pavel Prouza 3, Petr Prouza 2.

Baskeťáci TJ Sokol Josefov - BC Chrudim 78:48 (16:11, 32:23, 60:32).
V Josefově mělo dojít na vyrovnané utkání dvou týmů ze středu tabulky, opak byl ale pravdou. Domácí si od úvodní minuty budovali dostatečný náskok, který nakonec v exhibičním výkonu dovedli k třicetibodovému rozdílu.

Sestava a body Josefova:
Cejnar 19, Krista 16, Žďárek 8, Holejšovský 8, Macháček 7, Čeněk 7, Flégl 6, Hašek 3, Cejnar 2, Frátrik 2.

Další výsledky 11. kola: TJ Tesla Pardubice - BVK Holice v Čechách 63:61, TJ Turnov - Spartak Choceň 71:41, Sokol Nová Paka - Spartak Rychnov n. Kn. 91:39, TJ Jiskra Hořice - Sokol Vysoké Mýto 66:58.

TJ SPŠ Náchod - TJ Svitavy B 86:74 (18:17, 52:32, 71:53).
Proti béčku Svitav nastoupili domácí s odhodláním odčinit matný výkon z předchozího utkání. Po první čtvrtině vedl Náchod o jediný bod. Celé utkání rozhodl nástup do druhé čtvrtiny, kterou domácí vyhráli 34:15. Těsně před poločasem se ale zranil klíčový domácí hráč Čermák, který byl z těžkým výronem kotníku odvezen do nemocnice.Do druhé části utkání hosté pozměnili taktiku, vyrukovali s osobní obranou a snažili se zvrátit vývoj utkání. Stavebka však bojovala a nedovolila snížit tak, aby se musela bát o vítězství.

Tondr 28, Čermák 14, Sarpong 11, Pavel Prouza 8, Simon 8, Vaněček 6, Černý 5, Klimek 4, Petr Prouza 2, Pfeifer, Pázler, Doleček.

Baskeťáci TJ Sokol Josefov - Sokol Vysoké Mýto 93:76 (22:21, 48:39, 74:55).
Proti Vysokému Mýtu byli Baskeťáci favoritem, první čtvrtina tomu ale vůbec neodpovídala. V té druhé už si domácí pomalu začali budovat rozhodující náskok, který v dalším průběhu navyšovali.

Sestava a body Josefova: Žďárek 23, Krista 16, Frátrik 13, Cejnar 12, Hašek 10, Holejšovský 6, Čeněk 6, Flégl 5, Macháček 2.

Další výsledky 12. kola:
TJ Turnov - Spartak Rychnov nad Kněžnou odloženo na 6. ledna 2012, Sokol Nová Paka - Spartak Choceň 76:45, TJ Jiskra Hořice - BC Chrudim 75:67, SK Týniště nad Orlicí - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 122:79.

Další program - 13. kolo, 17. prosince: Sokol Vysoké Mýto - TJ SPŠ Náchod (18.00) a Spartak Rychnov nad Kněžnou - Baskeťáci TJ Sokol Josefov. 14. kolo, 18. prosince: BC Chrudim - TJ SPŠ Náchod (10.00). 14. kolo, 16. prosince: Spartak Choceň - Baskeťáci TJ Sokol Josefov (19.00). ⋌(dop, mr)

Rumuni klátili značku a pošťák házel balíky: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 8. prosince 2017.

Výborný vstup výběrů do Zimní halové ligy

Náchodsko - První turnaj Zimní halové ligy Okresních fotbalových výběrů kategorie U9 a U10 hostila Rokytnice v Orlických horách.