BASKETBAL: Náchod je druhý, Josefov o bod za ním

Náchod - Stoprocentní víkend kalí jen těžký výron kotníku klíčového náchodského hráče Čermáka

8.12.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Východočeská basketbalová liga měla o víkendu na programu své 11. a 12. kolo. Stoprocentní byli jak hráči SPŠ Náchod, tak Baskeťáci z Josefova.

TJ SPŠ Náchod - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 94:69 (24:14, 46:35, 75:46)
Proti poslednímu celku tabulky se domácím nedařilo proměňovat ani ty nejvyloženější šance, a tak se hosté celý zápas drželi a plánovaná stovka je minula. Při proměňování šancí museli hosté dostat 120 bodů.

Sestava a body Náchoda:
Čermák 29, Vaněček 11, Tondr 9, Klimek 8, Doleček 7, Simon 7, Pfeifer 6, Černý 5, Domáň 4, Pázler 3, Pavel Prouza 3, Petr Prouza 2.

Baskeťáci TJ Sokol Josefov - BC Chrudim 78:48 (16:11, 32:23, 60:32).
V Josefově mělo dojít na vyrovnané utkání dvou týmů ze středu tabulky, opak byl ale pravdou. Domácí si od úvodní minuty budovali dostatečný náskok, který nakonec v exhibičním výkonu dovedli k třicetibodovému rozdílu.

Sestava a body Josefova:
Cejnar 19, Krista 16, Žďárek 8, Holejšovský 8, Macháček 7, Čeněk 7, Flégl 6, Hašek 3, Cejnar 2, Frátrik 2.

Další výsledky 11. kola: TJ Tesla Pardubice - BVK Holice v Čechách 63:61, TJ Turnov - Spartak Choceň 71:41, Sokol Nová Paka - Spartak Rychnov n. Kn. 91:39, TJ Jiskra Hořice - Sokol Vysoké Mýto 66:58.

TJ SPŠ Náchod - TJ Svitavy B 86:74 (18:17, 52:32, 71:53).
Proti béčku Svitav nastoupili domácí s odhodláním odčinit matný výkon z předchozího utkání. Po první čtvrtině vedl Náchod o jediný bod. Celé utkání rozhodl nástup do druhé čtvrtiny, kterou domácí vyhráli 34:15. Těsně před poločasem se ale zranil klíčový domácí hráč Čermák, který byl z těžkým výronem kotníku odvezen do nemocnice.Do druhé části utkání hosté pozměnili taktiku, vyrukovali s osobní obranou a snažili se zvrátit vývoj utkání. Stavebka však bojovala a nedovolila snížit tak, aby se musela bát o vítězství.

Tondr 28, Čermák 14, Sarpong 11, Pavel Prouza 8, Simon 8, Vaněček 6, Černý 5, Klimek 4, Petr Prouza 2, Pfeifer, Pázler, Doleček.

Baskeťáci TJ Sokol Josefov - Sokol Vysoké Mýto 93:76 (22:21, 48:39, 74:55).
Proti Vysokému Mýtu byli Baskeťáci favoritem, první čtvrtina tomu ale vůbec neodpovídala. V té druhé už si domácí pomalu začali budovat rozhodující náskok, který v dalším průběhu navyšovali.

Sestava a body Josefova: Žďárek 23, Krista 16, Frátrik 13, Cejnar 12, Hašek 10, Holejšovský 6, Čeněk 6, Flégl 5, Macháček 2.

Další výsledky 12. kola:
TJ Turnov - Spartak Rychnov nad Kněžnou odloženo na 6. ledna 2012, Sokol Nová Paka - Spartak Choceň 76:45, TJ Jiskra Hořice - BC Chrudim 75:67, SK Týniště nad Orlicí - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 122:79.

Další program - 13. kolo, 17. prosince: Sokol Vysoké Mýto - TJ SPŠ Náchod (18.00) a Spartak Rychnov nad Kněžnou - Baskeťáci TJ Sokol Josefov. 14. kolo, 18. prosince: BC Chrudim - TJ SPŠ Náchod (10.00). 14. kolo, 16. prosince: Spartak Choceň - Baskeťáci TJ Sokol Josefov (19.00). ⋌(dop, mr)

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Na nejkratší rychlobruslařské trati, sprintu na 500 metrů, vybojovala česká jezdkyně Karolína Erbanová bronzovou medaili! Lepší byla pouze zlatá Japonka Nao Kodairaová a stříbrná Korejka I Sang-Hwa.

Milan Chovanec odmítl koalici ČSSD s ANO

Hradec Králové - Předseda ČSSD Milan Chovanec na nedělním mimořádném 40. sjezdu strany odmítl, aby ČSSD šla do koalice s hnutím ANO. Prezident Miloš Zeman, kterého Chovanec na sjezd pozval, přitom krátce před Chovancovým projevem sociální demokraty vybídl, aby s ANO začali jednat.

Zeman doporučil ČSSD, aby zahájila jednání s ANO

Hradec Králové /FOTO/ - Prezident Miloš Zeman v neděli na 40. mimořádném sjezdu ČSSD doporučil straně, aby zahájila jednání s hnutím ANO o své účasti ve vládě. Podle něj má ANO zájem jednat s ČSSD.

Výhra ve skupině! Češi si poradili i se Švýcary

/FOTOGALERIE/ Ani ve třetím olympijském zápase nenašli hokejisté České republiky přemožitele a po úspěších nad Koreou a Kanadou v neděli ráno našeho času porazili Švýcarsko 4:1. Tím si zajistili vítězství ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále.