Náchodští Delfíni ukázali, že jsou v místním bazénu jako doma, protože zde absolvovali srpnové soustředění a zúročili tak svoji znalost místního prostředí v celkové druhé místo mezi dvanácti oddíly z regionu východních Čech, a to hned za vítězným klubem SCPAP z Pardubic.

Nejúspěšnější plavkyní se stala Ema Umlaufová, ročník 1997, jež přispěla svému oddílu 17 body za zlato na 50 metrů znak v čase 36,5 sekundy, což je výrazné zlepšení jejího osobního rekordu a dvěma stříbry na 100 metrů polohově a 50 metrů volný způsob.

O dva roky mladší Lucie Kramlová zaznamenala 14 bodů, když vyhrála disciplínu 50 metrů prsa časem 44,6 sekundy a na 50 metrů motýl skončila třetí. Desetiletý Jakub Litoš se 13 body byl dvakrát druhý na 50 metrů motýl i znak a stejně stará Tereza Škodová připojila další stříbro v disciplíně 50 metrů prsa.

Třetí náchodské zlato si odváží z města trubiček za vynikající osobní rekord také Hana Rutová, ročník 97, na 50 metrů motýl v čase 37,6 sekundy. Bronzové medaile získali o rok starší Jan Pavelka v motýlku, dále nový objev oddílu Štěpán Pollak. Teprve osmiletý plavec si připsal umístění na bedně v disciplíně 50 metrů volný způsob. Bronzový stupínek obsadil také devítiletý Aleš Cedidla na 50 metrů motýl. Milan Ptáček tentokrát zůstal dvakrát jen těsně za stupni vítězů se čtvrtými místy na tratích 50 metrů motýl a 100 metrů polohově. ⋌(pj)