FTS Florbal Náchod - Hippos Žďár nad Sázavou 7:6 (2:1, 2:1, 3:4)

Po opatrném začátku se v 5. min. nechal vyloučit Jirák a v přesilové hře Melichar jeho počin trestá 0:1. I přes několik dobrých akcí, střel a brejků náchodských hráčů se vyrovnat dlouho nedařilo. Až v 18. min. sebral míček veterán Havel a střelou nad nohu brankáře srovnává. Do přestávky stihl ještě obránce Jirák trefit horní roh branky 2:1.

V úvodu druhé části ustáli Náchodští oslabení, přesto přišlo vyrovnání. Ve 28. min. opět Melichar využil zaváhání domácí obrany a srovnal na 2:2. To se nelíbilo kapitánovi domácích, který ještě ve stejné minutě dává na 3:2. Ve 35. min. přidal další branku Čejpa, který „vykoupal“ hostujícího brankáře 4:2.

V poslední třetině brankové hody pokračovaly. Nejprve hosté snižují na 4:3, aby o pět minut později prošel z vlastní půlky Adam Moravec a vsítil gól na 5:3. Toto vedení domácí uspokojilo a výsledkem byly dvě branky hostů v rozmezí tří minut 5:5. Když už se zdálo, že se utkání dohraje za remízového stavu, trefil se střelou přes obránce Hauschke 6:5. Hosté reagují oddechovým časem. Ten však byl spíše v jejich neprospěch, míček si vzal obránce Jirák a pojišťuje vedení na 7:5. Žďár i nadále riskoval bez brankáře, z čehož vytěžil snížení na 7:6. (vl)

12. FBC Start98 20 3 1 4 12 86:135 15

Další výsledky 20. kola: Znojmo Král. Vinohrady 7:2, Plzeň Brno 5:8, Paskov Kladno 7:9, Sparta Praha FBC Start 98 11:2, Havl. Brod Litvínov 5:6 náj.