Rožnovský florbalový klub zorganizoval v Zubří skvělý florbalový program, jehož vrcholem bylo klání aktuálně nejlepších celků české Superligy – Vítkovic a Chodova. V předprogramu tohoto zápasu se střetly týmy domácího Rožnova a Náchoda.

Rožnov p. R. – Náchod 4:9

První třetina byla střelecky vyrovnaná, na jejím konci však svítilo na tabuli skóre 1:5. Náchodští se trefili dvakrát po rychlém brejku, dvakrát v přesilové hře a jednou z nacvičené standardní situace. Kdo by čekal, že hráči Rožnova po úvodní části zápas zabalí, ten by se škaredě spletl. Ve druhé části létali rožnovští Sršni po palubovce s patřičnou dravostí a hráči Náchoda jejich tempu nestačili. Díky výborně chytajícímu Skalickému však Náchod kapituloval pouze jednou a před závěrečnou třetinou kráčel do kabiny s tříbrankovým náskokem.

I v závěrečné části létal balónek převážně po hokejkách domácích, ti však recept na zlepšenou obranu Náchoda ne a ne najít. Naopak hosté trestali jejich chyby v rozehře smrtícími brejky a postupně navýšili náskok na rozdíl sedmi branek. Rožnovští stačili v závěru pouze korigovat na konečných 4:9.

„Myslím si, že výsledek je pro nás krutý. Naše hra nebyla tak špatná, ale pustili jsme soupeře do brejkových situací,“ okomentoval příčinu porážky domácí hrající trenér Pavel Barabáš. Náchodský kouč Tomáš Třešňák se zase v pozápasovém rozhovoru pozastavil nad pasivní hrou ve druhé části. „Druhá třetina pro nás musí být velkým vykřičníkem před blížícím se play-off. V play-off, pokud chceme být úspěšní, si takové zaváhání nemůžeme dovolit.“

Fakta – branky a asistence: 8. Kratochvíl (Krhut), 22. Krhut (Barabáš), 58. Barabáš (Žniva), 58. Novosad (Kristek) – 3. Světlík, 6. Bureš (Hušek), 10. Vlček (Bachtík), 18. Bureš (Bachtík), 20. Bachtík (Bureš), 50. Hrubý (Grulich), 50. Bachtík, 53. Světlík (Geisler), 55. Bureš. Rozhodčí: Sladký – Vybíhal. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:2. Diváci: 130. Třetiny: 1:5, 1:0, 2:4. Střely na branku: 34:26.

Sestava Florbal Primátor Náchod: Skalický – Dítě, Hušek, Donaj, Bureš, Bachtík – Vlček, Geisler, Mědílek, Matoulek, Světlík – Kovář, Kopecký, Čečetka, Juhász, Grulich – Hrubý, Pajkrt.

Příští zápas odehrají náchodští Rytíři v sobotu 17. února, kdy od 18 hodin vyzvou v Plechárně ambiciózní Opavu. Poté se představí ještě ve Žďáru nad Sázavou a od března je už čekají vyřazovací boje.

Další výsledky 20. kola: Žďár nad Sázavou – Telnice 6:7, Opava – Kopřivnice 4:3, Havlíčkův Brod – Klobouky 3:4, Třebíč – Gullivers Brno 4:5p, Bystřice n. P. – Horní Suchá 7:11.

  1 Náchod 20 16 0 1 3 154:86 49
  2. Telnice 20 13 0 1 6 148:101 40
  3. Opava 20 12 0 0 8 115:84 36
  4. Kopřivnice 20 10 2 1 7 123:109 35
  5. Brno 20 8 5 1 6 96:83 35
  6. Třebíč 20 9 1 2 8 127:125 31
  7. Rožnov p. R. 20 8 2 1 9 118:117 29
  8 Klobouky 20 8 0 3 9 111:108 27