„Zápas se hodnotí hořce, protože jsme ho prohráli,“ řekl náchodský trenér Tomáš Třešňák. Jeho tým přitom do nakonec jediného finálového duelu před domácím publikem vstoupil skvěle a už po 21. vteřinách vedl zásluhou Čápa.

Jenže hostům se lépe povedla prostřední perioda, kdy po trefách Huleše a Konradyho otočili vývoj zápasu. A když na startu třetí třetiny překonal Skalického Kuhajda, vypadalo to s Rytíři velmi špatně (1:3).

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, hned jsme dali branku po odrazu. Pak jsme ztratili půdu pod nohama, Plzeň byla o chlup lepší, vypracovala si šance, ale díky poctivé obraně jsme to drželi. Gól jsme dostali až ve druhé třetině, kdy soupeř otočil,“ uvedl Třešňák.

Jiskru naděje vykřesal v 51. minutě svým druhým zásahem Čáp. Srovnáno pak bylo v čase 58:40 z hole Kubelky. „Jsem na kluky ale pyšný a hrdý, že to nezabalili a ve třetí třetině zaslouženě vyrovnali zápas, který se mohl zdát prohraný,“ pochválil domácí kouč.

Prodloužení gól nepřeneslo. „Měli jsme tam náznaky šancí, bohužel jsme je neproměnili,“ pokračoval Třešňák. O vítězi musely rozhodnout nájezdy. V nich byli přesnější Západočeši, kteří se prosadili dvakrát a mohli slavit titul v Národní lize a postup o patro výš. „V nájezdech jsme byli slabší a Plzeň zaslouženě vyhrála,“ potvrdil Třešňák.

Konečný výsledek 0:3 na zápasy se může zdát jako jasný, ale opak byl pravdou. „Série byla vyrovnaná. Hrály se podobné zápasy – poctivé obrany, čekání na protiútoky. Plzeň využila více svých příležitostí, které si vypracovala, což rozhodlo,“ potvrdil Třešňák, který na závěr nezapomněl vyzdvihnout fanoušky.

„Kotel fandil skvěle. V národní lize to právě všechno děláme kvůli nim. Fantasticky nás podporují, vymýšlí chorea, ženou nás dopředu, pro kluky je to obrovská motivace.“

Jak bylo zmíněno, sezona ještě nekončí. Náchod se v baráži o první ligu utká se Startem98. První duel se hraje na palubovce (Jedenáctka VS) soka z Prahy v sobotu od 18.30.

Florbal Primátor Náchod - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 3:4 p. n.

Fakta - branky: 1. a 51. Čáp, 59. Kubelka - 26. Huleš, 40. Konrady, 43. Kuhajda, roz. naj. Huleš. Rozhodčí: Brejcha – Herman. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 281. Zásahy brankářů: Skalický 23 - Dolák 17. Třetiny: 1:0, 0:2, 2:1 – 0:0. Konečný stav série: 0:3.