Poslední únorový víkend byl pro náchodské judisty oslabené marodkou velmi náročný.

Už v pátek odjela skupina šesti mladých závodníků s realizačním týmem do německého Sprembergu. Tam se konal Internationaler Kirschblüten Cup Judo 2015.

Turnaj byl vypsaný pro žákovské kategorie FMU 9, 11, 13 a 16. Tohoto turnaje se náchodští závodníci účastní pravidelně už od roku 2008. Soutěž Internationaler Kirschblüten Cup je velmi kvalitně obsazena. V letošním roce se jí účastnilo 60 klubů z celé Evropy, které dovezli do Sprembergu 500 judistů.

Po slavnostním ceremoniálu otevřela sobotní část soutěže, která patřila nejmenším judistům do 9 a do 11 let, starostka města.

Jako první z náchodských judistů se tam představil Maxim Beneš, který se po úvodním prohraném duelu dokázal probít v repasáži až na třetí místo. Daniela Vacková poslala dvě své soupeřky k zemi pěkným Iponem, předvedla i pěknou práci na zemi a vybojovala místo čtvrté. Poslední nasazenou byla Adéla Hronová, která obsadila ve své skupině devátou příčku.

Nedělní program otevřeli poslanci Bundestagu Ulrich Freese a Klaus-Peter Schulze. A náchodskému klubu to cinklo hned v úvodu, když na bronz Maxima Beneše dokázal navázat třetím místem Kevin Hrnčíř. Jan Ježek pak obsadil v tvrdé konkurenci deváté místo. Posledním náchodským želízkem v ohni byla Tereza Kolínová. Hned v prvním zápase s německou závodnicí se Tereze povedlo úspěšně nasadit páku Ude-hishigi-gatame a zvítězit na Ipon. Bohužel v dalším zápase musela pro zranění odstoupit ze soutěže. I takový je sport. Pro Terezu to bylo tentokrát sedmé místo.

Druhá část judistů Náchoda odstartovala 2. kolo žákovské Polabské ligy žactva v judu v Chlumci nad Cidlinou. Oslabené družstvo ve složení Adéla Hodanová, Matyáš Hodan, Adriana Bartošová, Jan Bartoš, David Bárta Adam Kinčl a Denis Dítě vybojovalo celkem jedno zlato, dvě stříbra a jeden bronz.

Náchodští judisté tak získali šest cenných bodů do celoroční soutěže týmů, kde jim zatím patří 18. místo.

Sportovní kalendář SKP Judo Náchod nenechá své členy dlouho odpočívat. První březnová sobota patřila Mezinárodní Velké ceně Hradce Králové. Do bojů bylo nasazeno celkem devět judistů v kategoriích FMU11, 13, 15. V nabité konkurenci 300 závodníků vybojovala Adéla Hronová ve své kategorii druhé místo, Daniela Vacková a Kevin Hrnčíř skončili třetí, Adéla Hodanová a Lenka Halvová vybojovaly pátá místa.

(dop, mr)