Do Brna odjela z Náchoda s družstvem župy Podkrkonošské Nikola Chvojková, které se závod vydařil na jedničku. Stala se přebornicí ČR ČOS  ve sportovní gymnastice a ani v plavání nezůstala pozadu. Přeplavala všechny soupeřky o čtyři vteřiny, a tak zlato získala i bazénu. Celkově ve všestrannosti skončila na krásném čtvrtém  místě. V soutěži družstev vybojovala bronzovou medaili.
Do Prahy na přebor republiky odcestovala silná sestava dívek. Za starší žákyně odjela Pavlína Vejrková a Anna Hurdálková, za dorostenky Adéla Zákravská a za ženy Míša Adamu s Eliškou Vondráčkovou. Ani jedna z děvčat neodjela z Prahy bez medaile.
Sportovní gymnastiku vyhrála v žákyních Anna Hurdálková a stala se tak přebornicí ČR ČOS. Vejrková skončila těsně čtvrtá. V dorostenkách skončila na stříbrné příčce Adéla Zákravská, v kategorii žen ve sportovní gymnastice si odváží titul přeborníka ČR ČOS a zlato Míša Adamu, bronz pak Eliška Vondráčková.
V plavání se děvčatům nedařily obrátky, Vejrková nedohmátla a musela se na obrátku vracet, a tak skončila těsně pod stupni vítězů. Na obrátkách ztrácely i její oddílové kolegyně Adamů a Zákravská. K medailím ve sportovní gymnastice pak ještě přidala Pavlína Vejrková bronzovou za celkovou všestrannost a Míša Adamu  brala stříbro. Na čtvrtém místě pak stála i Adéla Zákravská a na celkově pátém i Eliška Vondráčková. „Ale i to je krásné umístění, vždyť děvčata absolvují všechny sportovní odvětví ve dvou dnech. V sobotu ráno se cvičí gymnastika a šplh, odpoledne na stadionu na Barrandově atletika a v neděli již od osmi hodin se jede plavání," popisuje náročný program trenérka Míla Vejrková.
Nyní si děvčata zaslouží odpočinek v podobě prázdnin a v polovině srpna se už začnou připravovat na další soutěže. „Přejeme všem pěkné prázdniny, čtenářům a příznivcům sportu příjemnou dovolenou a krásné léto," uzavírá přáním Míla Vejrková. (dop)