Chyby na koši rozhodly o čelních umístěních mužů

Náchodsko – Jubilejní desátý ročník Náchodské hasičské NTC ligy byl zahájen soutěží O pohár starosty SDH na Jizbici.

25.5.2011

Družstvo Kramolny NTC obsadilo druhé místo. V popředí Jan Hejzlar, za ním Patrik Vácha při nástřiku terčů. Foto: Foto: Petr „Drzoun“ Jiránek

O první body do letošního ročníku zde bojovalo jednadvacet hasičských družstev.

Kategorie mužů se stala festivalem zmařených šancí na koši, kdy košaři nedokázali správně a rychle namontovat koš. Proudaři přibrzděni těmito problémy, již následně nestačili posunout družstvo na lepší místo.

Kategorii mužů rozbíhalo družstvo domácích. Nezdařený útok však znamenal až 13. místo. O čelní umístění bojovala družstva Ohnišova (problém na koši – 5. místo), Vršovky (4. místo), Sněžného (opět problém na koši – 3. místo), Kramolny NTC („seklý“ koš – 2. místo). Bezchybný útok předvedl Nový Hrádek a zaslouženě tedy zvítězil. Šesté místo obsadily Spy před Velkým Třebešovem, Vysokovem a Velkou Jesenicí. Na desátém místě po horším nástřiku terčů skončila Bukovice. Také Blažkov chyboval na rozdělovači a obsadil až dvanácté místo.

V kategorii žen se nedařilo favoritům, Kramolně NTC, která po pádu proudařky brala čtvrté místo, oběma družstvům Nového Hrádku – špatný nástřik terče a zamotaná hadice – páté a sedmé místo. Zaslouženě zvítězily ženy Blažkova A před nováčkem soutěže Sněžným, třetí byla Velká Jesenice, která se dostala mezi první trojici po dlouholeté pauze. Prvního kola se nezúčastnila družstva Vršovky a Vysokova.

Již tuto sobotu od deseti hodin pokračuje Náchodská hasičská NTC liga soutěží ve Velké Jesenici na místním fotbalovém hřišti. ⋌(dop)

 9. Velká Jesenice ⋌7
10. Bukovice 6; 11. Nahořany 5; 12. Blažkov 4; 13. Jizbice 3; 14. Lhotky 2 bodů.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Náchodsko - Mizerný start do sezony zažívá nejúspěšnější celek posledních pěti let. Hokejisté Náchoda se v úvodu nového ročníku trápí jak v ofenzivě, tak i v defenzivě, což potvrdili i v nedělním domácím zápase s Třebechovicemi.