O vítězi se rozhodne10. červencepo odehrání poslední partie a nejlepší se může těšit na největší díl z finančního koláče – z něj si „ukousne“ rovných zdaněných 50 tisíc korun z celkového cenového fondu, jenž činí 175 tisíc korun. Druhý v pořadí si přijde na 30 tisíc a třetí na 20 tisíc korun.
Jedná se o největší šachovou událost v našem kraji. Zajímavostí je, že pořadatelé zavedli v rámci zatraktivnění jednotlivých partií „fotbalové“ hodnocení: tři body za vítězství, bod za remízu.

Startovní listině vévodí teprve 27letý velmistr Alexej Kislinskij z Ukrajiny (na snímku Zdeňka Majera vpravo), který jako jediný má elo fide přes hranici 2500. Tento šachista hraje v Náchodě sice poprvé, ale v České republice není úplně neznámým. Před včerejší partií mu patřilo třetí místo. Po šesti odehraných kolech vedl bez ztráty kytičky Ukrajinec Vitalij Koziak, který se včera odpoledne utkal s loňským vítězem a druhým mužem průběžného pořadí Leonidem Vološinem. Vyhodnocení je naplánováno na 10. červenceodpoledne.