Národní házenkáři Krčína si zahrají o titul

Nové Město nad Metují – Národní házenkáři Krčína si opět zahrají o titul mistra České republiky. Po domácím vítězství dokázali vyhrát na palubovce úřadujících mistrů a suverénů letošního ročníku, týmu I.NH Brno. Prvoligové ženy se s letošním ročníkem rozloučily dvěma domácími porážkami.

8.6.2010

Skvěle pracující defenziva byla základem krčínského postupu do finále. V něm se zdejší národní házenkáři střetnou s Plzní Újezdem. Finálová série bude rozehrána v neděli dopoledne v Krčíně.Foto: Zdeněk Majer

I. liga mužů

1. NH Brno – Sokol Krčín A 11:12 (5:5). Utkání začalo jako šachová partie, a tak to zůstalo až do samého závěru. Na obou stranách se hrálo trpělivě s vědomím, že může rozhodovat každý ztracený míč a každá chyba. Krčínská obrana se dobře soustředila na ústředního střelce domácích, čímž silně eliminovala jejich útoky. Brněnská obrana na oplátku po zkušenostech z minulého utkání znepříjemňovala hru hostujícím útočníků. Výsledkem bylo, že obě obranné řady převyšovaly hru útoků, které se jen těžko prosazovaly. Skóre na obou stranách tak narůstalo velmi pozvolna. Výhodou bylo, že hosté, až na jeden krátký moment (ve 20. minutě 4:3), nepustili domácí do vedení a stále si udržovali výhodu branky vpředu. Domácí vždy dokázali srovnat skóre a do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu 5:5.

Bylo tedy zřejmé, že ve druhém poločase půjde o vše. Domácí museli něco vymyslet a Krčínu tento výsledek plně nahrával. Zvláště, když se mu podařilo na počátku druhého poločasu odskočit poprvé na rozdíl dvou branek – v 10. minutě 6:8. To bylo pro domácí již velmi kritické. Hostům se dařilo velmi disciplinovanou a účelnou hrou, navíc i s trochou štěstí, udržovat vytvořený náskok. Když pak domácí nedokázali proměnit pokutový hod, který by v té chvíli znamenal vyrovnání a Krčínští naopak skórovali v 19. minutě na 8:10 a následně na 9:11, byly toto rozhodující momenty celého zápasu. Závěr utkání byl velmi infarktový. Následovala dlouhá taktická hra, která svazovala ruce. Výsledkem toho bylo, že v samém závěru jedna nepovedená střela poslala domácí do útoku, ale ti šanci na srovnání skóre pohrdli, když krčínská obrana kvalitně zapracovala a získala rozhodující míč, jenž dokázali útočníci zužitkovat ve vítěznou branku. Domácí již pouze zkorigovali na konečných 11:12.

Tomáš Pavlík, trenér Krčína: „Toto vítězství nás posunulo do finále letošního ročníku 1. ligy národní házené mužů. Celkově je to velký úspěch, dík patří celému týmu, který se dokázal v pravou chvíli vypnout k výjimečným výkonům a po roční odmlce získat do Krčína další cenný kov z nejvyšší soutěže mužů. Teď již jde „pouze“ o to, jakou barvu bude mít. Naším soupeřem bude TJ Plzeň Újezd, která si také dokázala poradit ve dvou utkáních s TJ DIOSS Nýřany.“

Utkání řídili Jaroslav Holý a Ivo Toman.

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kalivoda – Červinka, Leugner, Mikolášek (Šefc) – Štrof (4), Zimla (3), Pešek (4) – Václavek (1), Šinágl (1), (Pavlík).

Další výsledek 2. semifinále play off: TJ Plzeň Újezd A – TJ DIOSS Nýřany 18:15.

První utkání finálové série se hraje v neděli od 11 hodin v Krčíně.

I. liga žen

Sokol Krčín – Sokol Tymákov 16:26 (9:15). V prvním utkání přijel do Krčína soupeř z naprosté špičky tabulky, loňský mistr Sokol Tymákov. Ještě ve 12. minutě prvního poločasu domácí hráčky vedly o gól, jenže poté se ukázaly přednosti soupeře v plné míře. V útoku druhá nejlepší házenkářka loňského roku Petra Bendová a v brance pro Krčín obtížně překonatelná brankářka. Již na konci poločasu byl zápas rozhodnut rozdílem šesti branek 9:15. Druhý poločas byl v naprosto stejném duchu, proto konečný výsledek naskočil na 16:26.

Sestava a branky Krčína: Kočová, Leugnerová – Linhartová, Šimůnková, Stefková – Marková (11), Zimlová (3), Vokatá (1), Fišerová (1), Hamanová, Kotlářová.

Další výsledky: Božkov – Spoje Praha 13:12; Modřany – Hlinsko 6:7; Dobruška – Přeštice 14:9; Studénka – Žatec 22:21; Rokytnice – Chomutov 18:29.

Sokol Krčín – TJ Přeštice 17:20 (11:11). O den později Krčín hostil tým z Přeštic, který uzavírá čtveřici postupující do play off. Diváci mohli opět sledovat prvních patnáct minut krásnou házenou, z domácí strany navíc ozdobenou góly. Přes nadějný stav 5:1 nedokázaly domácí házenkářky v této hře vytrvat. Už ve 20. minutě bylo srovnáno a zbytek utkání byl ve znamení jednogólové tahanice. V závěru se souhrou technických chyb a nepřejícího štěstí ve střelbě soupeř odtrhl o tři góly, a tak zápas také skončil.

Krčínské házenkářky děkují fanouškům za jejich přízeň a budou se opět těšit po letní pauze na setkání v krčínském areálu.

Sestava a branky Krčína: Kočová, Hejnová – Leugnerová, Linhartová, Šimůnková, (Nejmanová) – Marková (5), Fišerová (5), Zimlová (5), Vokatá (1), Hamanová (1), Kotlářová.

Další výsledky: Modřany – Spoje Praha 10:9; Božkov – Hlinsko 13:12; Dobruška – Tymákov 12:14; Rokytnice – Žatec 35:29; Studénka – Chomutov 15:25. (vz)

8.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková
11

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.