Sokol Krčín – TJ Příchovice 13:14 (6:7). Utkání bylo od první minuty velmi vyrovnané. Oba útoky se jen velmi těžce prosazovaly přes dobře pracující obrany, a když už se to některému z útoků povedlo, tak většinou ztroskotaly na velmi dobře chytajících brankářkách obou družstev.

Skóre tím pádem narůstalo na obou stranách velmi pomalu, takže v 6. min. to bylo 1:1, v 10. min. 2:2 a o deset minut později 4:6. Do poločasu se domácím hráčkám podařilo skóre zápasu zkorigovat, takže se šlo do šaten za stavu 6:7.

Druhý poločas byl obdobou prvního. Obrany stále převyšovaly nad hrou útoků a obě brankářky chytaly velmi dobře. Ve 3. min. to bylo 7:8, v 6. min. 9:10 a v 16. min. se dostal domácí Krčín do vedení 11:10. Ještě v 18. min. domácí hráčky vedly 12:11, bohužel se ale do konce utkání dokázaly prosadit pouze jednou zato soupeř třikrát, takže na konci zápasu svítilo konečné skóre 13:14.

„Nešťastné a trochu smolné utkání nám hodně komplikuje náš cíl, a to zisk alespoň bronzové medaile. Stále je ale ve hře hodně bodů, proto musíme bojovat až do úplného konce soutěže," burcuje svůj tým trenérské duo Ludmila Fišerová – Kamil Zimla.

Sestava a branky Krčína: Šefcová – Štefková, Macková, Pavlíková, Žižková – Kotlářová (8), Koudelková (3), Hamanová (2), Šimánková, Zimlová.

Další výsledky: Přeštice – Tymákov 13:23, Chomutov – Draken Brno 7:16.

Sokol Krčín – TJ Přeštice 26:20 (10:9). V neděli hostil Krčín Přeštice, a pokud si chtěl udržet ještě naději na medaili, tak musel bezpodmínečně naplno bodovat.

Oproti sobotnímu utkání hrály tentokráte prim spíše oba útoky. Velmi lehce se prosazovaly přes obě obrany a svoje akce i přesně zakončovaly. Skóre postupně vyrovnaně narůstalo na obou stranách, takže v 7. min. to bylo 3:3, ve 14. min. 6:5 a poločas skončil těsným vedením Krčína 10:9.

I ve druhé půli byly oba útoky lepší obran. Bojovalo se o každý míč a čekalo se, jestli se některému z družstev podaří odskočit ve skóre na více branek. Úsek od 12. do 18. min. Krčín vyhrál 4:0, což se ukázalo jako rozhodující okamžik utkání (19:14). Do konce zápasu dokázaly domácí hráčky vždy odpovědět na branku soupeře a celé utkání vyhrály 26:20.

„Celý tým je potřeba pochválit za obrovskou bojovnost. A konečně jsme snad protrhli střeleckou smůlu, což by mohl být dobrý příslib do dalších zápasů," věří trenérské duo krčínských žen.

Sestava a branky Krčína: Šefcová – Štefková, Macková, Žižková, Pavlíková – Kotlářová (8), Hamanová (5), Koudelková (5), Zimlová (4), Šimánková (3), Rydlová (1).

Další výsledky: Tymákov – Dobruška 18:14, Žatec – Hlinsko 30:32. (vz, mr)

10. Bakov n. Jiz. odstoupil ze soutěže
Pozn.: Celky 1. - 5. místě bojují v play off, ostatní týmy v tabulce hrají o konečné umístění.