FTS Florbal Náchod - TJ SAM73 Znojmo 3:5 (2:1, 1:2, 0:2).


Začátek utkání byl v režii hostů ze Znojma, když v čase 2:43 zužitkoval v přesilovce vyloučení Suchánka hostující Žižka – 0:1. To paradoxně nakoplo domácí hráče a z následného náchodského tlaku pramenila dvě vyloučení hostů. V první přesilovce se první pětka Náchoda teprve hledala, za to druhou přesilovou hru již domácí využívají zásluhou Čejpy - 1:1. Závěr třetiny přinesl ještě jednu branku z hole domácího Jenky - 2:1.


Tak jak skončila první třetina, pokračovala ta druhá. Dvě vyloučení hostů, když to druhé bylo potrestáno neproměněným trestným střílením. Pokračovala tedy přesilová hra 5 na 3, ale po hrubých chybách a nedůrazu v obraně, to jsou právě hosté, kteří trestají a ve třech hráčích dávají gól – 2:2. Do vedení dostává domácí opět Čejpa, když prostřeluje brankáře hostů. Vedení domácích ale nemá dlouhého trvání, hned o minutu později se hostující útočník obtáčí kolem bránícího hráče domácích a nedává Hálovi šanci – 3:3.


Začátek třetí třetiny domácí zaspali, a hned po 43 sekundách dostávají gól na 3:4. Po nevyužitých šancích na obou stranách náchodská druhá pětka doslova vyklidila levou stranu hřiště a šla nevhodně střídat, čehož Znojemští v 53. minutě využili a uzavřeli na konečných - 3:5.


Tomáš Třešňák, trenér Náchoda: „Dnešní zápas rozhodla druhá třetina, ve které jsme inkasovali v přesilovce pět na tři. V této třetině jsme měli mnoho vyložených šancí, které jsme neproměnili a třetí třetinu pro sebe hosté rozhodli svými zkušenostmi.”


Další výsledky 13. kola: SK Bivoj Litvínov - AC Sparta Praha Florbal 3:12, FBC Plzeň - Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod 7:2, FBC Kladno - FBC Start98 9:0, Paskov Saurians - FBŠ Hattrick Brno 11:5, Hippos Žďár n. Sáz. - TJ Sokol Královské Vinohrady 9:11