Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Župa Podkrkonošská-Jiráskova v Brně zářila

Brno, Náchodsko – V moravské metropoli se konalo republikové finále soutěží sokolské všestrannosti.

10.6.2011
SDÍLEJ:

Úspěšná výprava Župy Podkrkonošské–Jiráskovy, která domů přivezla celkem devatenáct medailí.Foto: Archiv župy

Do Brna odjeli ze Sokola Náchod Pavlína Vejrková a Nikola Jiříová, z Police nad Metují pak David Bega a Štěpán Kollert.

Zatímco chlapci bojovali na hřišti za vydatného deště s atletikou, gymnastikou začínala v tělocvičně Nikola Jiříová v kategorii mladší žákyně I a zacvičila výborně. Zvítězila ve cvičení na kladině, na hrazdě i v akrobacii. Druhá skončila na přeskoku. Výborným výkonem zvítězila i ve sportovní gymnastice a stala se tak přeborníkem republiky v tomto odvětví. Výborně vyšplhala i po tyči a získala tak stříbrnou medaili za druhé místo.

Po žákyních I začaly svoji soutěž i mladší žákyně II, kde byl Náchod zastoupený Pavlínou Vejrkovou. Také jí se vedlo na jedničku, vyhrála přeskok, hrazdu a hlavně kladinu, kde získala nejvyšší známku celé soutěže. Výborně si vedla i ve cvičení na prostných, kde by získala též nejvyšší známku, nebýt srážky 0,3 bodu za to, že její hudba na prostná byla delší, než měla být. Celkově získala stříbrnou medaili pouze o 0,05 bodu. I ve šplhu na tyči si vytvořila osobní rekord. V 9 letech vyšplhala 4,5 m za 4,15 vteřiny.

Jelikož celý den v Brně vydatně pršelo, tak jak dopoledne chlapci, tak odpoledne i děvčata soutěžila v atletice za nepříznivého počasí. Přesto si obě náchodské závodnice vytvořily dva osobní rekordy, a to jak ve skoku dalekém, tak v běhu na 300 metrů.

Chlapcům se v tělocvičně také dařilo, hlavně Davidu Begovi, jenž zvítězil jak na všech čtyřech nářadích, tak i celkově ve sportovní gymnastice a šplhu. Výborně závodil v atletice i ve sportovní gymnastice benjamínek družstva, polický Štěpán Kollert, který byl desátý.

O den později všichni absolvovali v bazénu poslední soutěž desetiboje, a to v plavání, kde si rovněž nevedli vůbec špatně, přestože jejich hlavní zbraní je sportovní gymnastika.

Největším úspěchem však jsou výsledky obou družstev, kde svoji župu vždy reprezentují dvě děvčata a dva chlapci. Župa Podkrkonošská Jiráskova poslala do soutěže družstva v obou kategoriích a obě družstva, jak kategorii mladší žactvo I, tak mladší žactvo II, soutěž s velkou převahou vyhrály. Všech osm závodníků (Nikola Jiříová a Pavlína Vejrková z Náchoda, David Bega a Štěpán Kolert z Police nad Metují, Patrik Kubeček z Úpice, Sára Erbenová, Tereza Hulíková a Filip Vlček ze Dvora Králové) tak za odměnu jede o prázdninách na desetidenní mezinárodní soustředění do rakouských Alp.

Soutěží se zúčastnilo v každé kategorii po 44 soutěžících a umístění našich závodníků jak v soutěži jednotlivců, tak hlavně v soutěži družstev je obrovským úspěchem. Osm reprezentantů župy získalo celkem devatenáct medailí.

10.6.2011
SDÍLEJ:
STEJNĚ jako v loňském roce se nepoběží do Náchoda po hlavní silnici, ale po cyklostezce.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Ilustrační snímek.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Nahodil Náchod konečně motory?

Náchodsko - Až v pátém kole se dočkali premiérového vítězství v letošním ročníku Krajské ligy mužů hokejisté Náchoda. O překvapení se pak postaral Hronov, který zvítězil na horkém ledě Nové Paky. Bez vstřeleného gólu a bez bodů se naopak vraceli z Třebechovic hokejisté Jaroměře.

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena

Náchod - Ve čtvrtek krátce před 14. hodinou došlo v Náchodě na Pražské, nedaleko mlýna, k tragické nehodě. Jednaosmdesátiletá žena, která se snažila přejít silnici v rekonstrukci, skončila pod koly kamionu. Vážným zraněním na místě podlehla.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení