I. LIGA ŽEN

VK Hronov – Jiskra Havlíčkův Brod 3:0 (20,16,16). První ze série utkání pravdy pro Hronov.

Úvod byl ze strany hostí divoký, když jejich libero Pešková polapilo do svých sítí všechny hronovské smeče a nebylo proto divu, že na ukazateli skóre svítilo 3:6. Při servisu Tučkové však Hronov rychle kontroval a převzal vedení (7:6). V následném útoku středem sítě však byl úspěšnější brodský jednoblok a záhy byly hosté o dva body vpředu. Hronovačky však bojovaly a urputnou brodskou obranu začaly nahlodávat (14:13 a 20:17). Následná hrubá chyba v komunikaci sice přivála bod na stranu hostí, avšak závěrečný nápor Hronova stanovil jednoznačně vítěze první sady – 1:0. Hosté se po změnách v sestavě nedokázaly vymanit z domácího tlaku, rychle ztrácely (6:3) a čerpaly síly při time-outu. Ani ten jim však naději nedodal (12:6) a vyzval tak brodského trenéra k druhému time-outu. Hronovská herní euforie ale pokračovala (16:8). A hostující hráčky nenašly proti přesně hrajícím domácím protizbraň – 2:0. I úvod třetí sady byl ze strany Hronova nadějný (4:1). Následující eso poslalo Hronov do čtyřbodového vedení, brodské bojovnice však ještě dokázaly kontrovat a na chvíli převážit misky vah na svou stranu (7:8, 9:10). Kvalitní hronovský útok však nedal jinak obětavé obraně hostí šanci, a tak došlo na jejich oddech za nadějných 13:10. Hronovský válec však ve svém tlaku nepolevoval a nezastavila jej ani hrubá chyba v obraně za stavu 18:11. Závěrečná pasáž se už nesla doslova v exhibiční hronovské režii – 3:0.

VK Hronov – Jiskra Havlíčkův Brod 0:3 (-18, -12, -22). Do odvety šla na domácí straně stejná sestava, na lavičce však už chyběly kostelecké mladice.

Úvod byl veskrze vyrovnaný, ale bohužel vinou několika hrubých hronovských chyb z toho byl při první time-outu stav 7:8. Poté přišla nedůslednost a následné dva přímé body z podání, které zapříčinily další hronovské ztráty. Ty však bohužel domácí hráčky nedokázaly přerušit (15:20). Z této krize se už Hronov nedokázal vymanit a set dokončil v hlubokém útlumu – 0:1. Naděje svitla v úvodu druhé sady (4:1). Tento náskok měl však jepičí život (7:8). A katastrofální příprava útoku, kdy vázla jak přihrávka, tak i nahrávka, přinesla nevídanou šňůru neúspěchů. Domácí kolaps při podání brodské Juklové se podařilo zastavit až za stavu 7:20! Závěr proběhl už důstojně, ale beze změn v rozdílu skóre – 0:2. Na hronovské lavičce se sice bilo na poplach, ale u toho bohužel jen zůstalo. Na „plac" se vrátila původní sestava, ale kolaps nebral konce (4:8). Po technickém time-outu se skóre posunulo na 5:11, aby se ještě Kukrálová pokusila svým podáním tahat Hronov z hluboké bažiny (9:11). Time-out hostí ovšem odstartoval další nápor havlíčkobrodských děvčat (9:15). Od této chvíle skóre připomínalo harmoniku, nicméně na menší, než tříbodový rozdíl se Hronov nedostal. Až za stavu 19:24 přišla při podání Kultové série hronovský bodů, ale na zvrat už bylo příliš pozdě – 0:3.

Další výsledky 9. a 10. kola: MS Brno – Střešovice 3:2 a 0:3, Břeclav – Opava 3:2 a 0:3.

II. LIGA MUŽŮ

VK Hronov – SK Dansport Praha 3:1 (16, -23, 18, 12) a 3:0 (15, 21, 22). Výborný blok posunul domácí bojovníky hned v úvodu do komfortního vedení 6:1. Chyby v útoku a přímý bod ze servisu hostujícího Sedláčka ale znamenaly snížení na 9:7. Pak však přišel znovu skvělý blok a dobrý servis Vaculíka znamenající stav 13:7. Technický time-out se konal už při stavu 16:8. Staníkovo podání a Vaculíkův blok znamenaly náskok 21:12. Závěr setu už domácí zvládli v pohodě – 1:0. Úvod druhého dějství se jim ale zle nevydařil (1:5). Domácí trenér Houštěk vzal time-out a po něm se podařilo stáhnout skóre na 7:8. Po technické pauze si domácí vybojovali dvoubodové vedení, které ale záhy vzalo za své (20:20). Přesný útok hostí po lajně znamenal jejich vedení 21:22. Po Jiránkově útočné střele země-vzduch to bylo už o 2 body a tento odstup si hosté pohlídali – 1:1. V úvodu třetí sady Hronov chvíli tápal, ale pak znovu oprášil blok, a dostal se vpřed (8:6). Poté se při servisu Kováře podařilo hostím srovnat krok, ale výborné útoky Jakla a Staníka, plus zdařilý přímý bod z podání Vaculíka, přivály do hronovských plachet náskok 14:9. Ten posléze narostl až na 16:10. Za stavu 19:15 se nešťastně zranil blokař Andrys a na pro sebe netypickou pozici musel Sommer. Hosté ještě začali na chvíli dýchat (20:17), ale hronovská tříbodová šňůra jejich naděje definitivně udusila – 2:1. Do čtvrtého setu se Vaculík přesunul na blok a Sommer na svůj post smečaře. A Hronov válel (8:4). Když se přidal výborně blokující Jakl, tak hosté začali pod tlakem v útoku chybovat (13:6). Závěr setu se změnil doslova v hronovskou exhibici – 3:1.

Do odvety hronovský vládce lavičky Houštěk zariskoval a ponechal Peldu na liberu, čímž byl jednak bez střídání a v případě zranění jakéhokoliv hráče by utkání muselo být ukončeno. Tento tah se však vyplatil. Po vyrovnaném úvodu přišel dobrý servis Vaculíka a těžký „zásek" pražského útoku (13:7 a 16:8). V závěru se znovu útočníci Dansportu doslova „vyautovali", a tak byl rozdíl ve skóre prvního setu značný – 1:0. Druhý však byl už o něčem jiném. Jaklův blok sice znamenal vedení 3:0, ale rychle bylo srovnáno. Přetahovaná o každý bodík pokračovala, až Jiránkův blok posunul Hronov do nadějnější pozice (13:10). Za stavu 15:10 přišla na domácí slabá chvilka (15:14). Hosté v těchto chvílích urputně bojovali v obraně a dařilo se jim i v útoku (15:16). Hronováci ale komplikace připustit nechtěli a zvrat korunoval Staníkův blok (21:19). Po oddechu Dansportu ještě přišel přímý bod z podání rutinéra Martince a stav 24:21. Hned následující výměna dala pečeť na zisk druhé sady – 2:0. I ve třetím dějství se hrálo zpočátku vyrovnaně, od stavu 7:7 však při Vaculíkově podání znovu úřadoval hronovský blok a nadějných 11:7 bylo na světě. Série nevynucených chyb však ještě hosty dostala do hry (11:10). Staníkův „hřebík" ovšem jejich vzepětí rázně utnul. Navíc další chyby korunované útokem do zámezí posunuly Hronov do trháku 16:11 a 19:13. Pak skóre ještě o dva body na narostlo, aby přišla stíhací jízda už téměř odepsaných Pražanů. Hronovský náskok se ztenčil na pouhé dva body, ale uhájit se jej přece jen podařilo – 3:0.

Další výsledky 9. a 10. kola: Malšovice – Střelice 3:2 a 3:1, Modřany – Žďár nad Sázavou 1:3 a 1:3, Dvůr Králové – Česká Třebová 1:3 a 2:3, Hrotovice – Chvaletice 3:0 a 3:0.

II. LIGA ŽEN

SK Hlincovka – TJ Červený Kostelec 1:3 (-24, -22, 23, -13) a 3:1 (19, -28, 17, 24). Už úvodní set zápasu napověděl, že to bude pro hostující hráčky hodně těžká řehole. Sada se rozhodla až v dramatické koncovce, která dopadla lépe pro Kostelec – 0:1. Také druhé pokračování nabídlo vyrovnanou volejbalovou bitvu, opět se šťastným koncem pro hostující hráčky – 0:2. Ani třetí set si s předchozíma dvěma v dramatičnosti nezadal, a tak rozhodnutí opět nabídla až samotná koncovka. Tentokrát se však štěstěna přiklonila na stranu domácích a bitva mohla pokračovat. Domácí hráčky, jakoby uspokojeni ziskem setu, už ve čtvrtém pokračování nedokázaly Červenému Kostelci sekundovat, a ten tak rychle první utkání ukončil – 1:3.

V odvetě se ale hrála úplně jiná písnička. Červený Kostelec tahal v úvodní sadě za kratší konec a poměrně brzy ji také domácím hráčkám odevzdal – 1:0. Do druhé sady se ale Kostelec zmátořil a rozjeté domácí volejbalistky jen těžko krotil. Druhé pokračování se tak natáhlo nad obvyklých 25 bodů, bojovnost a obětavost kosteleckých hráček se ale vyplatilo a bylo srovnáno – 1:1. Dlouhá druhá sada jakoby z kosteleckých hráček vysála veškerou energii a třetí set domácím volejbalistkám doslova odevzdaly – 2:1. Čtvrtý set se ale opět nesl v duchu většiny ten den hraných. Rozhodnutí tak opět přišlo až na sklonku setu, v němž ukázaly větší touhu po vítězství domácí volejbalistky – 3:1.

Další výsledky 9. a 10. kola: Česká Třebová – Benátky nad Jizerou 3:0 a 3:0, Braník – Lanškroun 0:3 a 3:2, Slavia HK – Chvaletice 3:0 a 3:0, Bohemians – Žižkov B 3:2 a 3:0.

KP I. TŘÍDY MUŽŮ

Výsledky 9. a 10. kola: Bílá Třemešná – Hronov B 3:2 a 3:0, Janské Lázně – Slavia HK B 1:3 a 0:3, Vamberk – Rychnov n. Kn. 3:0 a 3:0.

KP I. TŘÍDY ŽEN

Výsledky 9. a 10. kola: Staré Město-NA – Hronov B 1:3 a 2:3, Trutnov – Slavia HK B
0:3 a 3:0, Vamberk – Bílá Třemešná 3:0 a 3:1, Sokol HK – Orel HK 2:3 a 3:1.

I. LIGA JUNIOREK

Výsledky 11. a 12. kola: Slavia HK – Jablonec n. Nis. 3:0 a 3:1, Pardubice – Náchod 0:3 a 0:3, Turnov – Nové Veselí 0:3 a 0:3.

I. LIGA KADETEK

Výsledky 11. a 12. kola: Střešovice – Orion Praha 2:3 a 3:0, Kralupy – Trutnov 0:3 a 0:3, Červený Kostelec – Liberec 1:3 a 0:3.

1. Trutnov 12 11 0 0 1 34:6 33
2. Liberec 12 9 0 2 1 32:14 29
3. Střešovice 12 8 2 0 2 30:12 28
4. Červ. Kostelec 12 3 1 0 8 15:27 11
5. Kralupy 12 0 2 0 10 11:34 4
6. Orion Praha 12 0 0 3 9 7:36 3