V ročníku 2004 patřil mezi nejlepší plavce Michal Jerman. Nejrychleji dohmátl a na prvním místě skončil v disciplínách 50m volný způsob a 100m volný způsob, na druhém místě pak byl na 100m polohový závod a 50m motýl. Ve stejné kategorii pak zakusili stupně vítězů i jeho oddíloví kolegové Vojtěch Říha, jenž skončil druhý v disciplíně 50m znak, a Jan Skalský, který třetím místem doprovodil na stupně vítězů Michala Jermana v disciplíně 50m volný způsob.

Velkého úspěchu pak dosáhly též štafety chlapců. Štafeta na 4x50m polohový závod ve složení Říha, Lelek (2005), Jerman a Skalský dohmátla na druhém místě a na nejvyšším stupínku dokonce skončila štafeta na 4x50m volný způsob ve složení Skalský, Říha, Jirman (2005) a Jerman.

Neztratila se ale ani děvčata v ročníku 2004. Na krásném čtvrtém místě skončila v disciplíně 50m volný způsob Karolína Slavíková, která navíc skončila na 4. – 5. místě spolu s oddílovou kolegyní Kristýnou Voborníkovou na distanci 100m volný způsob. Kristýna Voborníková pak svoji formu potvrdila pátým místem na 50m motýl.

V početnější kategorii ročníku 2005 pak předvedla výborný výkon Barbora Švecová, která dohmátla na pátém místě na 50m motýl.
Z těch úplně nejmladších pak vzorně reprezentoval Šimon Pitaš. Snad největším překvapením však byly výkony Michaely Morávkové, která ačkoliv se narodila až v roce 2007, přeplavala polovinu startovního pole a porazila i o dva roky starší plavce. Tato plavkyně, spolu s dalšími plavci, trénujícími pod trenérem Jaroslavem Dlohoškou a svými umístěními udělali radost nejenom jemu, ale jsou i velkým příslibem do budoucna.

Všem plavcům pak z úst trenérů i vedení oddílu zazněla nejen pochvala za předvedené výkony, ale též za vzornou reprezentaci i chování při sportovní akci.

Nezbývá proto, než popřát, aby se i nadále dařilo plavcům náchodského Delfína při dalších závodech, které je v brzké budoucnosti čekají. (rh)