Největší favorit nechápe, Rangers blízko finále

Pardubice -Náchodští hokejbalisté si v semifinále play off 2. NHbL přivezli ze soupeřova hřiště dvě vítězství a pootevřeli si dveře do finále.

1.5.2009

Ilustrační foto.Foto: Jaroslav Badzik

HBC DDM Alfa Pardubice – NA Rangers 3:4 (1:1, 1:0, 1:3). V 1. třetině začali lépe hosté a vytvořili několik šancí, ale nedokázali je využít. V 6. min. si Náchodští již mohli vychutnat gólovou radost, když Tovtík nahrál Hajníkovi, který otevřel gólový účet semifinále – 1:0. V 9. min. ale vyrovnal Skřivánek – 1:1.

Ve druhém dějství se na gól čekalo až do 14. min., kdy byl posouzen jako nedovolený zákrok Langenbergera, který po chvíli domácí potrestali Mokřížem – 2:1.

Do 3. třetiny hosté vlétli se snahou minimálně vyrovnat, a to se jim podařilo ve 2. min., když znovu zafungovala spolupráce Tovtík – Hajník – 2:2. V 9. min. strhl vedení na stranu Alfy znovu Mokříž – 3:2. O vyrovnání se postaral při přesilovce v úvodu 11. min. náchodský buldozer Hajník – 3:3. Zdálo se, že oba týmy budou spoléhat na prodloužení, ale rozhodnutí padlo ve 12. min. po rychlém výpadu Hajníka s Bittnerem, který chladnokrevně překonal Odrášku – 3:4.

Petr Hofman, hrající trenér Na Rangers: „Už první minuty zápasu naznačily, že se jasného favorita ligy nemusíme bát a že máme kvalitu na to, abychom hráli vyrovnanou partii. Bylo důležité, že všichni dodrželi koncentraci po celé utkání a taktickým výkonem Alfu do ničeho nepustili. Pardubice prohráli po 21 zápasech, o to je naše vítězství cennější.“

HBC DDM Alfa Pardubice – NA Rangers 3:5 (2:2, 1:1, 0:2). Vstup do druhého zápasu se Náchodským vydařil parádně. Již ve 43. sec. Tovtík zatáhl míček, nahrál Reslovi, který otevřel gólový účet – 0:1. Ve 3. min. pak v přesilovce Tovtík nahrál kapitánovi Hofmanovi a hosté vedli o dvě branky. V úvodu 4. min. však domácí v početní výhodě snížili a v 8. min. bylo vyrovnáno, když Merta ze vzduchu tečoval nahození Pluhaře – 2:2.

Vedení strhli domácí na svou stranu ve 12. min. druhé části, když Zemánek chytrou střelou zápěstím trefil místo nad Ponkeho lapačkou – 3:2. Hosté reagovali vyrovnávací brankou po 50 sec., když Tovtík našel Bittnera a ten nezadržitelně skóroval – 3:3.

Hned v úvodu 3. části hosté přesilovku přetavili ve vedení. Hofman nahrál Bittnerovi, který uviděl volného Tovtíka a bylo to 3:4. Ve 12. min. si v souladu s pravidly nepočínal Pluhař a po minutě zakončil pohlednou kombinaci hostí Hudeček – 3:5.

Petr Hofman, hrající trenér NA Rangers: „Domácí hráli výborně, dokázali se vzchopit z úvodního šoku, ale díky dnes výborně pracující defenzivě nedostali šanci vstřelit mnoho branek. Tím se otevřela možnost pro naše “leadery“, kteří se nádhernými brankami postarali o důležité druhé vítězství.“
Sestava NA Rangers: Ponke (Gütler) – Hofman, Werner, Borůvka, Kubeček, Janovský – Tovtík, Langenberger, Resl, Hajník, Hudeček, Škrabal, Bittner, Kania. (jk)

1.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Jiří Štefek.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.