Brno – Náchod 9:1

O tom, jaké bude mít čtvrté barážové střetnutí průběh, mohl napovědět pouhý pohled na soupisky obou týmů. Čtyři tvrdé a náročné série si vyžádaly svou daň a Náchodští tak přijeli do moravské metropole kvůli četným zraněním a nemocem pouze ve třinácti hráčích do pole. Na rozdíl od předchozích zápasů při hráčích Náchoda nestála ani štěstěna a v úvodu inkasovali tři rychlé branky, díky kterým se Brno uklidnilo a kontrolovalo hru. Náchod se mohl vrátit do zápasu na konci první části, nedokázal však využít čtyřminutovou přesilovku.

I ve druhé třetině byli domácí jasně lepším týmem, Rytíři však dlouho drželi aspoň teoretickou naději na zisk čtvrtého utkání. V rozmezí 37. až 39. minuty však Hattrick vstřelil tři branky a šance Náchoda definitivně pohřbil. Třetí třetina se spíše dohrávala a na jejím konci svítilo na tabuli skóre 9:1, které znamenalo vítězství Hattricku v barážové sérii 3:1 na zápasy.

„Výsledek zápasu nejvíce ovlivnil náš nepovedený začátek, kdy jsme dostali tři rychlé góly a dopřáli tak soupeři klid i psychickou výhodu,“ ohodnotil průběh trenér Náchoda Tomáš Třešňák a dodal. „I tak byla sezóna extrémně úspěšná. Jako nováček Národní ligy jsme dokázali ovládnout základní část a projít vyřazovacími boji až do finále. Máme mladý tým, který získal spoustu zkušeností, a ty v budoucích ročnících zúročí.“

Fakta – branky a asistence: 1. Fuchs (Brom), 5. Brom (Fuchs), 8. Brom (Grábl), 25. Brom (Hauser), 37. Hronek (Kůra), 37. Grábl (Brom), 39. Kůra (Grábl), 52. Klimeš (Hronek), 54. Blaha (Tauš) – 59. Hušek (Čečetka). Rozhodčí: Sladký – Vybíhal. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 75. Třetiny: 3:0, 4:0, 2:1. Střely na branku: 30:9. Konečný stav série: 3:1.