I. LIGA ŽEN

TJ Spartak Přerov – SKK Primátor Náchod 6:2 (3339:3227). Náchod byl zpočátku favorizovanému Přerovu na jeho dráhách vyrovnaným soupeřem.

Bezdíčková vyhrála nad Péli první dvě dráhy, ale druhá polovina hry vyšla lépe domácí hráčce. Hrdinová výborným výkonem 589 porazila Janyškovou a stanovila tím stav 1:1 a 4 kuželky pro Náchod.

I druhá třetina přinesla dva vyrovnané zápasy. Adamů vyhrála nad Szczyrbovou první dráhu, ale na dalších třech dráhách byla úspěšnější domácí hráčka. Moravcová začala vítězstvím na první dráze nad Helisovou. Pak se jí ale přestalo dařit a po třech dráhách byla střídána Vlčkovou. Ta nakonec sahala po vítězství a na soupeřku jí chyběly jen dvě kuželky. Při stavu 3:1 vedl Přerov o 12 kuželek, což dávalo naději na vítězství oběma týmům.

O výsledku zápasu rozhodl výborný výkon domácí Katzerové (606). Jejímu náporu nestačila Kučerová ani střídající Majerová. Zápas mezi Fajdekovou a Cvejnovou byl sice vyrovnaný, ale rozhodoval jen o dílčích bodech. O jedinou kuželku nakonec vyhrála Cvejnová a stanovila tím konečný stav 6:2 pro Přerov.

Náchod obsadil šesté místo, titul patří Slavii Praha.

Sestavy a výkony Přerov – Náchod: Péli 569 – Bezdíčková 533, Janyšková 549 – Hrdinová 589, Szczyrbová 547 – Adamů 533, Helisová 524 – Moravcová (od 91. hodu Vlčková) 522, Katzerová 606 – Kučerová (od 91. hodu Majerová) 505, Fajdeková 544 – Cvejnová 545.

Další výsledky 22. kola: Valašské Meziříčí – Česká Třebová 7:1, Blansko – Jičín 7:1, Duchcov – Konstruktiva Praha 2:6, Husovice – Slavia Praha 1:7, Zlín – Zábřeh 5,5:2,5.

I. LIGA MUŽŮ

TJ Sokol Luhačovice – SKK Primátor Náchod-Červený Kostelec 7:1 (3483:3297). Už zachráněný Náchod-Červený Kostelec se v posledním kole 1. ligy představil na dráhách silných Luhačovic.

Od začátku se zápas vyvíjel ve prospěch domácích. Markus výborným výkonem 623 jednoznačně přehrál Schustera. Horn nestačil na Kudláčka a už po třech dráhách bylo rozhodnuto o vítězství domácího hráče. Po první třetině vedly Luhačovice 2:0 o 121 kuželku.

Jednoznačný průběh zápasu pokračoval i ve druhé třetině, když Mýl jasně prohrál s Goreckým. Janko sice Poláchovi zpočátku vzdoroval, ale i on odešel nakonec poražen. Po dvou třetinách vedly Luhačovice 4:0 o 221 kuželku.

První bod pro Náchod získal až v závěru Mrkos, který porazil na všech čtyřech dráhách Molka. Blízko vítězství byl i Neumann, který měl dobře rozehraný zápas proti Mrlíkovi. Pokazil ale poslední dorážku a na soupeře mu chyběly jen 3 kuželky.

Po porážce v Luhačovicích obsadil Náchod-Červený Kostelec v první lize konečné 10. místo. Titul mají Rokycany.

Sestavy a výkony Luhačovice – Náchod-Červený Kostelec: Markus 623 – Schuster 542, Kudláček 583 – Horn 543, Gorecký 595 – Mýl 519, Polách 591 – Janko 567, Mrlík 558 – Neumann 555, Molek 533 – Mrkos 571.

Další výsledky 22. kola: Valašské Meziříčí – Vrchlabí 6:2, Stříbro – Dačice 5:3, MS Brno – Rokycany 4:4, Husovice – Slavoj Praha 4:4, Olomouc – Kolín 5:3. (dou, mr)