I. liga mužů

HKK Olomouc – TJ Červený Kostelec 6:2 (3478: 3421)

Domácí nasadili na úvod nejlepšího hráče první ligy Vaňka a ten výkonem 625 kuželek nedal žádnou šanci Schusterovi. Vyrovnaný souboj Horna s Havranem rozhodla třetí dráha, na které domácí hráč hodil 165 kuželek. Olomouc vedla po první třetině 2:0 o 86 kuželek.

V prostřední části Mýl střídal výborné výkony se slabšími a Zubalíka nakonec porazil. Chráska proti Albrechtovi kraloval v plných, ale slabší dorážka rozhodla o vítězství domácího hráče. Olomouc tak vedla 3:1 a náskok v kuželkách se snížil jen o 3.

Rozhodnuto ale nebylo. Hned na první dráze snížil Červený Kostelec ztrátu o 50 kuželek hlavně díky Novákovi. Na druhé a třetí dráze Novák trochu slevil, ale svůj start zakončil čtvrtou drahou s náhozem 169 kuželek, což v celkovém součtu dávalo 623 kuželek. Vítězství pro Olomouc udržel Bartoš, který výkonem rovných 600 kuželek jasně porazil Mrkose.

Sestavy a výkony Olomouc – Červený Kostelec. Vaněk 625 – Schuster 563, Havran 573 – Horn 549, Zubalík 544 – Mýl 567, Albrecht 578 – Chráska 558, Hošek 558 – Novák 623, Bartoš 600 – Mrkos 561.

Další výsledky 22. kola: Jičín – Val. Meziříčí 6:2, MS Brno – Č. Velenice 2:6, Č. Třebová – Hořice 7:1, Rosice – Třebíč 2:6, Trnovany – Vrchlabí 6:2.

I. liga žen

TJ Spartak Přerov – SKK Primátor Náchod 6:2 (3352:3296)

Hrdinová předvedla výborný výkon 590 kuželek a jasně porazila domácí Beňovou. Majerová pak statečně vzdorovala přerovské Fajdekové a prohrála jen o 12 kuželek. Po první třetině byl stav 1:1, ale na kuželky vedl Náchod o 58.

Ve druhé třetině Adamů poměrně vysoko prohrála s Ovšákovou. Více se dařilo Brožkové, která získala náskok na Helisovou již na první dráze, kde porazila 162 kuželky. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2, ale na kuželky vedl Náchod o 28.

Vstup do třetí třetiny se náchodským hráčkám vůbec nevydařil. Šimůnková i Moravcová prohrály se svými soupeřkami první dráhu o 31 kuželku. Z vedení o 28 kuželek tak najednou byla ztráta o 34. A vedení už domácí hráčky z rukou nepustily.

Sestavy a výkony Přerov – Náchod: Beňová 520 – Hrdinová 590, Fajdeková 563 – Majerová 551, Ovšáková 575 – Adamů 524, Helisová 541 – Brožková 562, Sedláčková 550 – Šimůnková 520, Pavelková 603 – Moravcová 549.

Další výsledky 22. kola: Jičín – Val. Meziříčí 5:3, Rokycany – Slavia Praha 2:6, Husovice – Duchcov 4:4, Rosice – Konst. Praha 6:2, Blansko – Česká Třebová 4:4.