R.U.M. Holubice - TJ Sokol Zbečník 6:2

Úvod zápasu se hostům vydařil nad očekávání, když dvojice Kábrt, Řehák po skvělém výkonu senzačně zdolala posledním možným míčem ve třetím setu favorizovanou dvojici domácích (Bubniak, Pacejka) a Zbečník se ujal vedení – 0:1.

Valášek s Vlachem nezačali ve druhém utkání dvojic dobře, a ačkoliv na konci prvního setu mohutně ztrátu dotahovali, už set nezachránili. Naopak ve druhém setu byli jasně lepší a po zásluze srovnali. Bohužel zkrácený set jim nevyšel a především svými chybami zápas ztratili – 1:1.

Řehákova trojice začala slušně, ovšem vedení 9:8 v úvodním setu k vítězství nedotáhla, a to ji poznamenalo do dalšího průběhu – 2:1.

Valáškova trojice sice v prvním setu prohrávala 4:7, ale pak parádně zabojovala, otočila na 10:8 a ve druhém setu už jasně dominovala – 2:2.

Zlomovým okamžikem celého utkání se ukázalo být utkání vložených dvojic, kde Bernard s Hartmanem v prvním setu nehráli dobře a Holubice se ujaly vedení, ve druhém setu se ale situace zcela otočila, když domácí tým získal jediný bod! Dramatický třetí set dospěl do vyrovnané koncovky, kterou zakončil za devítek bodovou hlavičkou hráč Holubic – 3:2.

V singlu se překvapení nekonalo, v prvním setu bývalý několikanásobný mistr světa Bubniak jasně vyhrál, v tom druhém se sice Vlachovi podařilo ho potrápit, ale to bylo všechno – 4:2.

Valáškova trojice sehrála s domácími zcela vyrovnaný zápas. První set získala, ale nakonec po boji ve třech setech padla – 5:2.

Řehákova trojice se snažila ještě vykřesat pro Zbečník naději a dovést zápas ještě do odvetných dvojic. Začala výborně a vedla 6:3, pak však soupeř srovnal a opět za devítek byly Holubice šťastnějším týmem. Ve druhém setu pak vedly už o čtyři míče, Zbečník se ale nevzdal a srovnal znovu na 9:9, ale poslední útok domácích byl nekompromisní – 6:2.

„Pro nás velká škoda druhé dvojky, kde jsme nenavázali na senzační výhru dvojice Řehák, Kábrt, která zdolala po skvělém výkonu Bubniaka s Pacejkou, a vůbec nezvládli zkrácený třetí set. Dalším a asi zcela klíčovým okamžikem bylo pak utkání vložených dvojic, které jsme za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy měli vyhrát, ale přestože jsme získali druhý set jednoznačným poměrem 10:1, tak jsme nakonec bohužel padli posledním možným míčem," posteskl si vedoucí Zbečníka Lukáš Vlach.

„Nemohu být tedy spokojen, přestože jsme znovu nic neodevzdali a chvílemi nehráli vůbec špatně. Byl to podobný zápas jako všechny předchozí. Měli jsme perfektní začátek, když kluci zaskočili první dvojku soupeře, pak jsme bohužel nedotáhli druhou dvojku do vítězství a zlomovou se ukázala vložená dvojka za stavu 2:2, kterou jsme ztratili posledním míčem. Pak domácí Bubniak podle očekávání v singlu nezaváhal, a přestože jsme pak ještě v obou trojicích bojovali, opět jsme je obě ztratili v úplných koncovkách. Nejlepším a nejúspěšnějším naším hráčem byl ten nejmladší, Lukáš Kábrt, s jehož výkony jsem zatím nadmíru spokojen a je pro nás velkým příslibem, do solidní formy se dostává také Tomáš Valášek. Zklamal jsem naopak tentokrát já, když jsem pro nás neuhrál ani bod. Hrálo se v pěkném areálu a velmi příjemném nohejbalovém prostředí, za domácí ukázal svoji obrovskou kvalitu především nestárnoucí Petr Bubniak. Musíme dosavadní výsledky hodit za hlavu a připravit se co nejlépe na následující klíčové zápasy se Zlínem a Vsetínem," hodnotil Lukáš Vlach.

Zbečník sehraje o tomto víkendu dva zápasy s oběma soupeři v boji o záchranu. Vyhověl žádosti soupeře a předehraje už v sobotu 2. května od 9 hodin v hronovské hale zápas se Zlínem-Prštné a v neděli 3. května zavítá do Vsetína.

Další výsledky 4. kola: TJ Sokol Třebíč – NO TJ Sokol Zlín-Prštné 5:5, SK Bělá – NK Climax Vsetín B 6:3, TJ Sokol SDS Exmost Modřice B – NK Rozvíz–Slovan Ivanovice na Hané 6:3. (lvl, mr)

1. Modřice B 4 4 0 0 24:9 8
2. Holubice 4 3 0 1 21:12 6
3. Rozvíz–Ivanovice 4 3 0 1 21:15 6
4. Třebíč 4 2 1 1 19:14 5
5. Bělá 4 2 1 1 21:18 5
6. Zbečník 4 0 1 3 13:23 1
7. Zlín-Prštné 4 0 1 3 11:23 1
8. Vsetín B 4 0 0 4 8:24 0