Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novoměstská atletika má za sebou sezonu snů

Nové Město nad Metují –Družstvo žen si vybojovalo účast v atletické extralize, řada jednotlivců si na sebe letos kromě oddílového dresu obléklo i ten reprezentační.

20.12.2010
SDÍLEJ:

MICHAELA BROUMOVÁ – mistryně ČR v halovém pětiboji a skoku dalekém; stříbrná z MČR v sedmiboji na dráze a ve skoku dalekém v hale. Reprezentovala ČR při mezistátním utkání se Slovenskem kategorií patnáctiletých a ve skoku dalekém obsadila 2.místo.Foto: Archiv SK Nové Město nad Metují

Vynikající, možná nejlepší sezonu v historii, mají za sebou atleti Sportovního klubu Nové Město nad Metují. Největší díl na tom má ženské družstvo, které se poprvé v historii probojovalo do nejvyšší soutěže, atletické Extraligy. „V družstvu máme poměrně silné individuality a je jich více, než jsme měli v minulosti,“ vidí hlavní důvod postupu ženského týmu do nejvyšší republikové soutěže trenér ALEŠ ŽĎÁRSKÝ.

Letošní bilancování nemůžeme začít jinak, než pohledem na postup ženského družstva do extraligy. Jak se to vůbec všechno událo?
Asi dobrý oddíl….(smích). My přistupovali k sezóně 2010 s družstvem žen tak, jako vždycky. Tedy být v první polovině tabulky a holkám zajistit kvalitní starty ve výtečné konkurenci. Asi jsme to trochu přehnali, protože všechna ligová kola naše závodnice vyhrály a v kvalifikaci v Olomouci celou sezónu završily postupem do extraligy.

Z vašich slov tedy vyplývá, že jste ani nepomýšleli na to, že by se holkám mohlo podařit nějaké kolo vyhrát…?
Vyhrát jedno nebo dvě kola, to nebylo nereálné, ale to, že se podařilo čtyřikrát vyhrát, to bylo nečekané, vždyť my jsme nikdy žádné ligové kolo nevyhráli. V příštím roce budeme absolutně nejmenším oddílem v extralize a chceme se pokusit o potrápení všech těch gigantů z Prahy, Brna, Ostravy, Plzně, Pardubic a Zlína. Nemáme jiné ambice, než využít toho, že naše holky budou startovat proti Báře Špotákové, Zuzce Hejnové, Denise Rosolové, Lence Masné a spoustě dalších elitních atletek. Ta soutěž bude mít pro nás velmi příjemný náboj.

Jak si v klubu vysvětlujete tento excelentní letošní výsledek?
Máme poměrně silné individuality a je jich více, než jsme jich měli v minulosti. Družstvo je poskládané z mladých juniorek i dorostenek, ale také závodnic z AC Pardubice, které u nás letos hostovaly. Nesmím ale určitě zapomenout ani na super holky z Polska a naši odchovankyni Žanetu Václavkovou. Možná je to také tím, že z této ligové skupiny, ve které jsme už třináct let, v podstatě všichni po určité době postoupili do extraligy. To jen dokazuje, že naše skupina je hodně silná.

Zmínil jste, že v družstvu se prosazují mladé dorostenky a juniorky, což by značilo, že úroveň by logicky měla být nižší nebo se mýlím?
Je pravda, že v některých disciplínách byla v letech minulých výkonnost vyšší. Pamatuji doby, kdy půlkařky (běžkyně na 800 metrů – pozn. autora) vyhrávaly za 2:10, teď třeba Aleně Ulrichové, která jedno ligové kolo vyhrála, stačil čas 2:14. Na druhou stranu je to ale v některých disciplínách, jako je třeba dálka či trojskok, daleko složitější než dříve.

Rozebrali jsme ženské družstvo, ale zapomenout bychom neměli ani na muže, kteří se v první lize udrželi i pro příští rok. Jste tedy i s jejich umístěním spokojeni?
Určitě jsme. Náš tým šel do letošního ligového ročníku s cílem být do 5. místa, případně nakukovat do první čtyřky. To se podařilo a opět můžu potvrdit to, že pro řadu mladých kluků to byla „atletická škola“, o kterou nám velmi jde..

A co novoměstští jednotlivci?
Také jednotlivci zaznamenali úspěšnou sezonu. Medailový zisk je výborný, ještě nad to bych ale postavil to, že naši závodníci jsou na předních místech ve svých disciplínách a kategoriích v rámci celé republiky. Alena Ulrichová vede české tabulky dorostenek na 800 metrů, Pavla Rousková je mezi nejlepší trojicí na 400 metrů, Míša Broumová vede české tabulky v halovém víceboji a je druhá v českých tabulkách ve venkovním víceboji a navíc je do třetího místa v dálce. Jsou tam ale i další závodníci, kteří se vejdou do první pětky. Například Kamil Krunka v kategorii mužů na trati 5000m s časem 14:53,59 – to má velmi slušnou hodnotu a napovídá něco o úrovni letošního vítěze Hronova-Náchod.

Nakousl jste medailové zisky, můžete být konkrétnější?
Třináct medailí z MČR. Krajské medaile nepočítám. Na oddíl z takového malého města je to velmi slušné ne? Takovouto bilancí se často nemohou pochlubit ani oddíly z daleko větších měst. Ale já osobně nejsem zrovna člověkem, který se lopotí za medailovými úspěchy. Větší radost mám z toho, když někdo z našich kraluje českým tabulkám nebo je vybrán do reprezentačního výběru ČR. To má často mnohem větší hodnotu.

Není žádným tajemstvím a v Náchodském deníku se to také v průběhu sezony objevilo, že vaši závodníci oblékali i reprezentační dresy. Jak si vedli na tomto kolbišti?
Je pravda, že jsme měli několik reprezentantů na různých mezistátních utkáních. Na mistrovství světa vrchařů se představil Pavel Brýdl, reprezentační starty mají za sebou Pavla Rousková, která vynikajícím způsobem reprezentovala na mezistátním utkání dorostu proti Maďarsku a Slovensku, byla finišmankou zlaté štafety na 4x400 a druhá na čtyřstovce. Míša Broumová skákala do dálky na mezistátním utkání patnáctiletých, kde obsadila druhé místo. Řada našich závodníků je zároveň zařazena do mládežnických reprezentačních výběrů ČR i na sezonu 2011. Patří mezi ně svěřenci Davida Šnajdra – Tereza Hančová, Luděk Hanč a Míša Drábková, Honza Král, kterého trénuje jeho maminka Radka a moje tři svěřenkyně – Alena Ulrichová, Míša Broumová a Pavla Rousková.

Autor: Michal Rojšl

20.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení