Na velkolepé Zlaté tretře si Pavla Rousková v „nahuštěné“ konkurenci doběhla v národním závodě na čtvrtce pro čtvrté místo a druhý nejlepší dorostenecký výkon sezony v čase 58,11. Neměla to jednoduché, více než kvalitní byly soupeřky a kolegyně z Hradce Králové. Lucie Taclíková (58,17) a Kateřina Troppová (58,28). Skvěle to rozběhly Slovenky Štuková a Putalová, které na čele doplnila i Valentová z Pardubic. V letošním maximu 60,73 se v tomto závodě představila také další novoměstská atletka, Lída Vlčková.

Druhý osobní rekord zaběhl Vojtěch Ambrož na netradiční trati 2000 m překážek, když do cíle doběhl v čase 6:20,50 na čtvrtém místě a svoje osobní maximum si vylepšil o téměř sedm vteřin.

V národním závodě na 100 m skončila v čase 13,17 Martina Routková v běhu C šestá, v národním klání půlkařek byla Michaela Drábková devátá, když se její čas zastavil na hodnotě 2:17,20 minuty.

Ve Staré Boleslavi se v klání sedmibojařek výborně vedlo Michaele Broumové. Ta nestačila jen na suverénku této kategorie Denisu Chládkovou z Tábora. Novoměstská atletka se během obou dnů neustále držela v těsném náskoku před třetí v pořadí, Petrou Vítovou z Jablonce nad Nisou. Souboj to byl dramatický až do poslední disciplíny se šťastnějším koncem pro novoměstskou vícebojařku. Ta si ve Staré Boleslavi připsala (za výkony: 100m př. – 15,36 vt./ výška – 154 cm/ koule – 9,22 m/ 150m – 19,50/ dálka – 506 cm/ oštěp – 28,36 m/ 800m – 2:31,85 min.) celkem 4468 bodů, čímž překonala 15 let starý rekord kraje. Ten dosud držela také novoměstská žákyně, Žaneta Václavková výkonem 4314 bodů.

Přímo v akci budete moci vidět novoměstské atlety už o tomto víkendu, když na svém Stadionu generála Klapálka pořádají v sobotu prvoligová klání atletických družstev mužů i žen. (až, mr)