Na obou akcích bude mít Sportovní klub Nové Město nad Metují a jeho atletický oddíl zastoupení.
Do Tallinnu na MEJ se při Mistrovství České republiky žen v Brně nominovala Michaela Drábková, která výrazně překonala kvalifikační limit Českého atletického svazu na trati 3000m př. a časem 10:38,45 minuty zvítězila.

Michaela Drábková odcestuje do Tallinnu i se svým trenérem Davidem Šnajdrem, vlastní šampionát se uskuteční v termínu 21. – 24. července 2011. Nadějná novoměstská atletka již Českou republiku letos jednou reprezentovala. Startovala při mezistátním utkání juniorů v Chorvatsku a na trati 1500m doběhla druhá.

Pořadatelé v Tallinnu očekávají účast více než tisícovky atletů ze 47 zemí Evropy. Pro novoměstskou Drábkovou začíná MEJ hned 21. července v 19.25, kdy jsou na programu rozběhy na 3000 metrů překážek. V případě postupu do finále pak běžkyni SK Nové Město nad Metují čeká 23. července finálový závod.

Veškeré dění na tomto významném sportovním podniku můžete sledovat nejen na www.atletika.cz ale také na webu: www.tallinn2011.org.
Do Trabzone na EYOF se díky letošní výkonnosti nominovala Alena Ulrichová, která v letošní sezóně již reprezentovala Českou republiku při mezistátním utkání v Maďarsku. V závodě na 800m tam zvítězila. Stejně si pak počínala i na dorosteneckém mistrovství České republiky.

V Trabzone se jedná o Olympijské hry pro mládež do 17 let, pořadatelé očekávají na 4000 sportovců ze 49 zemí Evropy. Společně s atletikou jsou na programu i další sportovní disciplíny (cyklistika, basketbal, gymnastika, házená, judo, tenis, volejbal a plavání).

Česká výprava odlétá do dějiště EYOF 23. července, návrat je plánován na 30. července 2011. Novoměstská běžkyně má plánovaný start rozběhů na 800m na úterý 26. července. V případě postupu se běží v pátek 29. července finále.

Již nyní jsou v provozu webové stránky, které každého provedou po sportovištích, nabízejí program Her a veškerý informační servis. Stačí dát do vyhledávače adresu www.trabzon2011.org. a jste v Turecku. (až)