V absolutním pořadí skončila na třetím místě mistryně světa v běhu do vrchu Anna Pichrtová. Kategorii mužů nad 40 let vyhrál Josef Nečas.

Pořadatelé z TJ Horní Kostelec uspořádali v sobotu 5. ledna již 32. ročník Novoročního běhu na 11,5 km dlouhém silničním okruhu Horní Kostelec – Červený Kostelec náměstí – Devět Křížů – Rtyně v Podkrkonoší – Horní Kostelec. Dvojice Pechek – Brýdl od startu získávala náskok, který v konečném součtu tvořil více než tři minuty. Petr Pechek v závěru využil znalosti trati a ve sprintu obhájil loňské prvenství. Třetí do cíle u Základní školy v Horním Kostelci doběhla statečná Anna Pichrtová. Traťový rekord Norberta Smudy (37:37) překonán nebyl, jeden rekord však byl posunut. Nynější ředitel závodu Hugo Frýba startoval a doběhl do cíle ve všech 32 ročnících. Všichni přítomní obdivovali výkon nejmladší běžkyně Petry Čerenkové ze Rtyně v Podkrkonoší (narozené 24. ledna 1999), která mezi ženami skončila s časem 1:00:40 na šestém místě.

Konečné pořadí:

Muži: 1. Petr Pechek (Maratonstav Úpice) 38:28; 2. Pavel Brýdl (SK Nové Město) 38:31; 3. Karel Šesták (X-AIR Ostrava) 42:13 minuty. Muži nad 40 let: 1. Josef Nečas (Úpice) 45:41; 2. Pavel Kaněra (Horní Kostelec) 47:32; 3. Ladislav Kubeček (Maratonstav Úpice). Ženy: 1. Anna Pichrtová (X-AIR Ostrava) 42:02; 2. Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí) 45:29; 3. Anna Báčová (TJ Svitavy) 54:44 minuty.