Náchod – Brno 5:4p

Do sobotního zápasu vstoupili lépe hosté, kteří si během první třetiny vypracovali dvougólové vedení.

Ve druhé části byla hra rozkouskována častými vyloučeními. Ubráněné téměř čtyřminutové oslabení ve třech i pětiminutové oslabení ve čtyřech však hráče Náchoda do dalšího průběhu zápasu nabudilo a ti se vzepjali ke kvalitnímu výkonu. Po vyrovnání na 2:2 však přišla ledová sprcha v podobě dvou zbytečně obdržených branek. Rytíři se však nevzdali, v závěrečné pětiminutovce zamkli hosty v obranném pásmu a půl minuty před koncem slavili při hře bez brankáře vyrovnání, o které se postaral Čečetka.

Psychologická výhoda byla v prodloužení na straně domácích a ti jí využili. O rozhodující gól se postaral v 67. minutě po nacvičeném signálu Vojtěch Bureš.

Náchodští zvítězili 5:4 po prodloužení a vyrovnali stav série na 1:1.

Fakta – branky a asistence: 29. Vlček (Geisler), 45. Bureš (Hušek), 57. Hušek (Mědílek), 60. Čečetka (Mědílek), 67. Bureš (Hušek) – 14. Hronek (Vojtíšek), 15. Brom (Kejík), 51. Grábl (Brom), 54. Vojtíšek (Brom). Rozhodčí: Kytler – Sommer. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 192. Třetiny: 0:2, 1:0, 3:2. Střely na branku: 26:26.

Náchod – Brno 3:7

Do nedělního zápasu vstoupil lépe Náchod a na začátku druhé třetiny vedl 3:1. I přes další slibné příležitosti už domácí další branky nepřidali, naopak na konci druhé části přebrali iniciativu hosté. Těm se podařilo šťastnými brankami otočit průběh zápasu a Náchodští se už neoklepali. V závěrečné třetině byli hráči Náchoda bezzubí a po porážce 3:7 prohrávají v sérii 1:2 na zápasy.

Čtvrtý a případný pátý zápas odehrají Náchodští o tomto víkendu v Brně, kde se rozhodne, kdo z týmů si zajistí příslušnost v 1. lize a kdo se bude muset spokojit pouze s Národní ligou.

Fakta – branky a asistence: 3. Bureš (Nosek), 19. Hušek (Kaválek), 21. Matoulek – 20. Brom (Anderle), 34. Grábl (Anderle), 37. Brom (Anderle), 39. Brom, 41. Fuchs (Brom) 47. Fuchs (Brom), 60. Klimeš (Brom). Rozhodčí: D. Bezucha – M. Bezucha. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 177. Třetiny: 2:1, 1:3, 0:3. Střely na branku: 27:34. Stav série: 1:2.