I. LIGA MUŽI

TJ Sokol Opatovice nad Labem – Sokol Krčín 17:17 (8:8). Sobotní utkání začalo pro hosty slibně. Ve 4. min. vedli 2:0, ale domácí postupně srovnávali tempo i skóre – 10. min. 3:2. Utkání bylo pak po zbytek poločasu vyrovnané, domácí šli do vedení 4:3, 5:4 a ve 23. min. 6:5. Pak šel pro změnu zase do vedení krčínský tým – ve 25. minutě 6:7 a v 26. minutě 7:8. Domácím se nakonec podařilo srovnat skóre na poločasových 8:8.
Druhá část měla podobný průběh. Oba týmy se střídaly ve vedení a teprve ve 14. min. se hosté dokázali odrhnout na rozdíl dvou branek – 11:13. Domácí ale srovnali v 19. min. na 14:14 a vyrovnaný souboj pokračoval. Hostující házenkáři dokázali ještě jednou vést o dvě branky (15:17), ale bohužel toto vedení neudrželi. Domácí totiž zvládli koncovku na jedničku a v závěru dotáhli na konečných 17:17.

Tomáš Pavlík, trenér Krčína:
„Hezké, pohledné utkání, které skončilo spravedlivou remízou. Bohužel jsme opět nedokázali udržet dobře rozehrané utkání do konce. Hlavně ztráta koncentrace při některých sporných rozhodnutích nás poslala spíše dolů, než abychom se dokázali semknout.“
Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kalivoda – Leugner, Červinka, Mikolášek, Šefc – Marek (6), Václavek (6), Štrof (3), Samek (2).
Další výsledky: Nezvěstice – Stará Ves n. Ondř. 18:19, Tymákov – 1. NH Brno 19:12, Plzeň Újezd – Dobruška 25:15, Studénka – Nýřany 21:21, Svinov – Přeštice 19:19.

TJ Plzeň Újezd – Sokol Krčín 15:13 (8:9). Nedělní utkání bylo obrazem sobotního s jediným rozdílem. Pro Krčín bez bodového zisku.
Hosté opět začali velmi dobře a v 8. min. vedli 4:1 a v 11. min. 5:2, pak ale po krátkém výpadku umožnili domácím otočit vývoj utkání (6:5). V dalším průběhu první půle ale pro změnu zase domácí útok ztroskotával na krčínsié obraně a hostům se podařilo získat zpět vedení (7:9). V samém závěru domácí zkorigovali na poločasových 8:9.

Druhá část začala vyrovnaně a v 6. minutě byl stav 10:10. Bohužel přišel výpadek v útočných aktivitách, kde Krčín tvořil chyby a domácí toho dokonale využili. V 19. min. hosté prohrávali již 15:10. Další branku dokázali hostující házenkáři vsítit až ve 21. min., a co jim bylo platné, že domácí již ztroskotávali na dobře hrající obraně až do konce utkání, když se Krčínu podařilo vstřelit branky až v samém závěru a upravit na konečných 15:13.

Tomáš Pavlík, trenér Krčína: „Utkání bylo opět pro nás výborně rozehrané a jenom upuštění od předváděné útočné hry, která nás v počátku utkání držela ve hře, způsobilo zdánlivě snadné vítězství domácích.“
Sestava a branky Krčína: Chmelík – Mikolášek, Červinka, Leugner – Václavek (5), Marek (3), Samek (2), Zimla (2), Valtera (1).
Další výsledky: Nezvěstice – 1. NH Brno 12:12, Tymákov – Stará Ves n. Ondř. 23:16, Opatovice n. L. – Dobruška 15:14, Studénka – Přeštice 23:23, Svinov – Nýřany 21:15.

I. LIGA ŽENY

SK Chomutov NH – Sokol Krčín 15:16 (10:11). V sobotním utkání venkovního dvoukola 1. ligy žen čekal na Krčín velmi těžký úkol. Jejich soupeřem byl protivník z loňského finále play off, několikanásobný mistr ligy, SK Chomutov NH.

Na hřišti Chomutova se ještě nikdy nepodařilo Krčínu zvítězit, navíc mohl očekávat velký chomutovský nástup do hry jako odplatu za porážku ve finále. Krčín v neúplné sestavě tak mohl jedině překvapit. Nástup domácích však trval jen do 11. min. prvního poločasu, tehdy naposledy vedl (6:4). Po prvních minutách sžívání se s hrou dokázala obrana Krčína více kouskovat hru Chomutova, několikrát získala míč ze hry, jindy díky velmi dobrým zásahům M. Ševcové v bráně (59%), útok přesnou a různorodou střelbou dokonce poslal z branky první chomutovskou brankařku. Ve 29. min. byl stav již 8:11.

Ve druhém poločase se sice Chomutovu podařilo ještě vyrovnat, avšak psychická pohoda byla jednoznačně na straně Krčína, který hrál oproti Chomutovu bojovně a ukázněně. Konec zápasu byl ještě dramatický, když platilo celých pět minut stejné skóre 14:16, obrana Krčína získala ještě další míče, útok je však nedokázal vsítit a uklidnit hru. Krčín však zaslouženě prolomil nepříznivou bilanci utkání v Chomutově a zvítězil tam 16:15.
Sestava a branky Krčína: Šefcová – Macková, Štefková, Linhartová – Titlová (8), Fišerová (6), Poláčková (2).
Další výsledky: Božkov – Modřany 12:9, Tymákov – Hlinsko 29:19, Studénka – Blovice 17:17, Žatec – Dobruška 13:22, Rokytnice – Přeštice 17:16.

TJ Šroubárna Žatec – Sokol Krčín 17:21 (8:9). V neděli nastoupilo družstvo Krčína na domácí půdě Žatce. Ačkoli byl Žatec papírově slabším soupeřem než Chomutov, utkání jednodušší nebylo. Snad byla znát únava z předchozího dne nebo pomalý povrch hřiště, předvedená hra byla o poznání ospalejší.

V prvním poločase bylo skóre střídavě vyrovnané nebo o branku pro Krčín, rychlé mladé žatecké útočnice se dobře prosazovaly, do branky se občas dostaly míče až příliš jednoduše. Avšak ve druhém poločase přišel zamýšlený odskok na větší brankový rozdíl (14. min. 13:16, 22. min. 15:20), do hry se tak dostaly i hráčky z lavičky.

Gólově se prosadily téměř všechny krčínské útočnice (úspěšnost střelby celkově 57%), na obraně si odbyla svou prvoligovou premiéru dorostenka I. Popelková. Krčín tak za víkend získal plné čtyři body a je tak na skóre na 4. místě tabulky.

Příští týden může diváky do Krčína nalákat souboj se Spartakem Modřany, za který nastoupí v brance M. Dušková (v loňské sezóně hostující v Krčíně).
Sestava a branky Krčína: Šefcová, Kočová – Macková, Linhartová, Štefková, Popelková – Fišerová (8), Titlová (5), Zimlová (4), Poláčková (2), Koudelková (2), Kotlářová.
Další výsledky: Božkov – Hlinsko 16:18, Tymákov – Modřany 19:12, Chomutov NH – Dobruška 21:16, Studénka – Přeštice 16:12, Rokytnice – Blovice 23:20. (mr)