Na trať mezi dvěma sousedními městy se úderem jedenácté hodiny vydalo v šesti mužských a ve čtyřech ženských věkových kategoriích celkem 443 běžců z původně 466 přihlášených. Slunečné a teplé počasí společně s množstvím diváků zajistilo dobrou atmosféru, kterou si vychutnal i letošní nejstarší účastník Václav Dostál z Černožic (*1942).

Veřejný závod v délce 8 850 metrů odstartoval z náměstí v Hronově po hlavní silnici přes železniční most a dále běžci pokračovali ulicí Kladskou, Kamenicí až před městskou radnici na náměstí v Náchodě, kde se za účasti starostů obou měst odehrálo i vyhlášení výsledků.

Slunečný podzimní den mezi zvířátky obohacený o dlabání dýní se velmi vydařil. Více než 200 děti plnilo úkoly, dlabalo dýně a vytvářelo další výrobky z přírodnin - obrázky z listí a figurky z podzimních plodů.
VIDEO: Na dvě stovky dětí si užily na farmě Wenet dlabání dýní mezi zvířátky

Absolutním vítězem závodu se stal 33letý Bernard Kipkorir Koros z Keni, který dosáhl času 26:54,0 min. Prvenstvím získal na dobu jednoho roku věčně putovní „Štít města Náchoda“. Vylepšit traťový rekord a získat další odměnu ve výši 1000 korun se mu ale nepodařilo - držitelem nejlepšího času je už 30 let Jan Pešava, který v roce 1993 v dresu LIAZ Jablonec proťal cílovou pásku v čase 25:07 min. Mezi ženami zvítězila 24letá Rabecca Chepkwemoi (30:41.2 min). Ale ani ona zdaleka neatakovala traťový rekord Evy Vrabcové Nývltové z roku 2014 (29:05 min).