I. LIGA MUŽŮ

Sokol Krčín – Draken Brno 15:14 (9:8). První zápas letošní sezóny 1. ligy národní házené mužů hráli krčínští muži na domácí půdě proti letošnímu nováčkovi 1. ligy Drakenu Brno. Krčín potřeboval letošní sezónu začít lépe než tu loňskou, chybělo mu ale několik opor předních řad.

Až do 17. minuty první poloviny bylo utkání vyrovnané, kdy oba týmy dokázaly skórovat, a na ukazateli skóre svítil stav 4:4. Pak se domácím podařilo odskočit třemi brankami ve 22. min. na 7:4, ale hosté dokázali o tři minuty později stáhnout vedení na rozdíl jediné branky (8:7). Do konce poločasu pak oba týmy skórovaly ještě jednou a stanovily tak poločasový stav na 9:8.

Nástup do druhé části utkání se domácím vydařil, což se ukázalo jako rozhodující. Krčín rychle odskočili v 7. min. na 12:8, hosté z Brna pak sice korigovali na 12:10, ale následně byl už stav 14:10. V té době už hřiště zkrápěly husté provazy vody a na hranici regulérnosti se dohrával zbytek utkání. Hosté v něm byli lepší, ale dříve vybudovaný náskok již Krčín udržel. Ve 26. min. Draken snížil na 14:12, ale ve 29. min. domácí definitivně rozhodli o svém vítězství brankou na 15:12. Hosté pak do konce zápasu stihli ještě snížit na 15:14, když poslední branku vstřelili trestem po čase.

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kopecký – Leugner, Mikolášek, Červinka, Marek, Šefc – Štrof (7), Samek (5), Valtera (3), Fišer.

Další výsledky: Podlázky – Přeštice 18:12, Tymákov – Nýřany 19:15, Plzeň Újezd – Nezvěstice 16:17, 1. NH Brno – Studénka 17:13, Opatovice n. L. – Rokytnice 15:21.

I. LIGA ŽEN

Sokol Krčín – SK Chomutov NH 29:11 (11:5). V sobotním utkání 1. ligy žen Krčín v rámci oslav 70. výročí národní házené v Krčíně přivítal Chomutov.

Silně omlazený tým soupeře stačil domácím děvčatům pouze v prvních deseti minutách utkání (2:2). Ve 20. minutě byl stav na ukazateli skóre už 7:2 a domácí hráčky kombinační hrou poměrně jednoduše překonávaly obranu soupeře. V poločase byl náskok Krčína už šestibrankový.

V průběhu druhé části zápasu se domácí družstvo ještě více zlepšilo v útočných akcích a rychlými protiútoky ničilo obranu soupeře. Ta se v závěru utkání zbortila jak domeček z karet. Jediným „záporem" utkání bylo, že domácí dívky nevyslyšely přání diváků o vstřelení třicáté branky.

„V družstvu soupeře snesla přísnější měřítko pouze Helena Benešová, autorka devíti branek. V našem týmu se naopak dokázalo prosadit všech osm útočnic, nejlepší byly Petra Kotlářová se sedmi a Lucie Hamanová se šesti trefami," konstatovalo spokojeně domácí trenérské duo Jiří a Ludmila Fišerovi.

Sestava a branky Krčína: Kočová, Kalivodová – Macková, Nejmanová, Štefková, Pavlíková, Žižková – Kotlářová (7), Hamanová (6), Zimlová (4), Koudelková (4), Šimánková (4), Rydlová (2), Fišerová (1), Kotlářová (1).

Další výsledek: Dobruška – Hlinsko 23:16.

Sokol Krčín – HK Hlinsko 18:13 (6:7). Předpoklad náročnějšího souboje se potvrdil už na začátku (5. minuta – 1:1, 11. minuta 3:3). „Našemu soupeři se dařilo poměrně jednoduše skórovat, zatímco naše děvčata se složitými a pomalými kombinacemi prosazovala velmi těžce," všimli si krčínští trenéři. I proto Krčín v poločase zcela zaslouženě se svým soupeřem prohrával 6:7.
Po důrazné přestávkové domluvě se krčínská hra výrazně zlepšila. Obrana v čele s výborně chytající brankařkou Kočovou zásobovala útok získanými míči a útočné probuzení pak znamenalo otočení skóre v domácí prospěch (10. minuta – 12:8). I v dalším průběhu utkání si domácí děvčata dokázala udržovat tří až čtyřbrankový náskok a dovedla utkání do vítězného konce.
„Družstvo je nutné pochválit za zlepšený výkon ve druhém poločase," shodlo se trenérské duo. Střelecky se tentokrát prosadily autorky sedmi branek, Ludmila Fišerová a Věra Zimlová.
O blížícím se víkendu absolvují krčínské ženy dvojzápas na Plzeňsku s velmi kvalitními soupeři z Přeštic a Příchovic.

Sestava a branky Krčína: Kočová – Macková, Nejmanová, Štefková – Zimlová (7), Fišerová (7), Koudelková (4), Hamanová, Kotlářová, Šimánková.

Další výsledky: Rokytnice – Studénka 16:9, Dobruška – Chomutov 33:15, Tymákov – Příchovice 21:15, Blovice – Přeštice 10:18. (vz, mr)