I letošní turnaje mají od ČTS pověření jako turnaje třídy A, tedy jako největší domácí turnaje. I proto je v obou kategoriích přihlášeno konkrétně na turnaj s názvem Karsit cup v Triumfu 70 hráčů a hráček. Mimochodem, nedávno skončené MČR žen mělo až na první čtyři nasazené hráčky totožné obsazení jako turnaj ve Velichovkách.

Loňské vítězství bohužel nebude obhajovat Martina Borecká z I.ČLTK Praha, která startuje na juniorském granslamu v Austrálii. Vítězka z roku 2007 Tereza Hladíková z Přerova, která se propracovala již do první dvoustovky světového žebříčku WTA žen, je v Austrálii taktéž. Ale jinak se představí téměř kompletní dorostenecká špička a v hlavní soutěži pak ženy do 50. místa celostátního žebříčku ČR.

Kde tedy hledat favoritky? „Těžko říct, protože to bude velmi vyrovnaný turnaj a reálně může na celkové vítězství pomýšlet skutečně polovina startovního pole. Například první nasazená Karolína Plíšková, která je na světovém žebříčku WTA 464, nebo domácí hráčka Zuzana Zálabská, která zde v minulých letech hrála dvakrát finále. Jsem si však jist, že úroveň bude opět vynikající, stejně jako prostředí a zázemí, které bude pro hráčky k dispozici. Každopádně se fanouškům tenisu vyplatí navštívit dějiště turnaje.“ uvedl ředitel turnaje Pavel Zlatohlávek.
Podrobnější info naleznete také na www.optimtour.cz a o průběhu turnajů budeme dále informovat. (dop)