II. liga – muži:

Jiskra Havlíčkův Brod – VK Hronov 3:0 (21, 16, 17) a 3:1 (21, -23, 20, 23). Osmičlenná hronovská sestava dostala po předzápasových komplikacích se sestavou hned v úvodu další drtivou ránu, když byl za stavu 4:3 zraněn nejlepší útočník Manych. Stalo se tak spíše fotbalovým šlapákem domácího borce do jeho kotníku. Místo něho na hřiště putoval mladý Novotný. V té chvíli již neměl trenér Kučera k dispozici žádnou možnost střídání, neboť Jiránek působil na liberu. I přes poměrně rozháraný hronovský projev se po celý první set udržovalo vyrovnané skóre. Domácí, kteří stejně jako v druhém hronovském utkání vyrukovali na svého soupeře s vynikajícím skákaným servisem, však v koncovce dokázali bodově odskočit a připsali si tak na své konto první důležitý úspěch. Rozhozený Hronov se ještě od úvodu druhého setu marně pasoval se špatným postavením. Když se k tomu přidal další negativní faktor, jímž byly velké problémy s přihrávkou, skóre nabývalo pozvolna pro hosty do katastrofální podoby. Vedení 2:0 na sety již nevěstilo pro další průběh utkání nic dobrého. Hronováci si až příliš uvědomovali tuto situaci a jejich výkon byl nadále velmi rezignovaný. Naopak nadšeně bojující domácí již svou šanci nechtěli pustit z rukou. Dále tlačili hosty kvalitním servisem a působili jim velké problémy s přihrávkou, takže tím velmi trpěl i útok. A když ani obrana nebyla zrovna výkladní skříní, začali i poslední jiskérky naděje uhasínat. Výsledkem byla velmi nepříjemná a především hladká porážka. Navíc po prvním utkání odcestovali zranění Martinec s Manychem, s nimiž musel také odjet trenér Kučera. Tím zbylo pro odvetný duel šest Hronováků, a to neskýtalo žádné zářné vyhlídky pro odvetu.

Šestice statečných však nechtěla prodat svou kůži lacino. Netradiční sestava s Kůrkou a mladíkem Novotným na smeči, Andrysem a Šnajdrem na bloku, na nahrávce s Jiránkem a na postu univerzála s J. Kubečkem začala bez bázně a hany. Notně přitlačila na servisu, čímž mírně nahlodala havlíčkobrodskou suverenitu. Společně se zlepšeným podáním šla výrazně nahoru i obrana na síti i v poli. Když k tomu Hronováci ještě přidali kvalitní a navíc i velmi pestrý útok, začali mít domácí značné problémy. Vyrovnaný stav vydržel dlouho, ale několik zbytečných chyb srazilo akcie hostí na samé dno. Druhý set se vyvíjel pro hosty ještě lépe a neustále si udržovali mírné vedení, které se jim však nedařilo rozmnožit na uklidňující rozdíl. Muziku v útoku překvapivě tvrdil Novotný, jemuž výborně sekundoval i druhý smečař Kůrka a z pestrosti nahrávky Jiránka těžili i další borci. V dramatické koncovce se štěstí přiklonilo na hronovskou stranu a bylo zaděláno na drama. I ve třetím dějství byl Hronov dlouho mírně vpředu, avšak série několika nevynucených minel při nástupu do koncovky vysadila na pověstného koně domácí a ti si již v pohodě dokráčeli k důležitému zisku. Ani to ovšem bojující Hronováky nesrazilo. Ti začali od úvodu čtvrtého setu znovu tahat za delší konec provazu a neustále byli o 2-3 body napřed. Tento nadějný náskok se jim bohužel nepodařilo udržet a znovu na hranici dvaceti bodů několikrát zbytečně zkolabovali a pustili tak Brodské do těsného vedení. Za stavu 22:21 ještě chyboval do té doby výborný Kubeček, jehož útok prohnul anténku. Následně dvěma povedenými útoky svoji chybu sice napravil, ale domácí si již své dvoubodové vedení pohlídali a slavili tak další veledůležité vítězství.

Další výsledky: Choceň – Česká Třebová 2:3 a 1:3; Dřevěnice – Slavia HK 3:0 a 1:3; Hrotovice – Ústí n. O. 3:0 a 3:2.

II. liga – ženy:

Jiskra Jaroměř – SF Praha 1:3 (-24, 16, -22, -18) a 3:0 (13, 11, 19). Volejbalistky Jaroměře nastoupily na celek Stavební fakulty Praha s odhodláním a v herní pohodě, zbytečné chyby v útoku a herní štěstí hostí v koncovce však přinesly zisk prvního setu vysokoškolskému klubu. Do druhého setu dostaly příležitost též mladé hráčky z družstva jaroměřských kadetek a především na postu smečařky se dařilo s vysokým procentem úspěšnosti. Výsledek druhého setu 25:16 a předváděná hra dávaly naději, že pokud se bude pokračovat ve stávajícím trendu, bude možno zápas dovést ke zdárnému konci. V koncovkách setů se však projevila částečná nervozita, a tak především vlivem snadno čitelné nahrávky do útoku, se vršilo množství nevynucených chyb domácích, jejichž důsledkem byla nakonec prohra celého utkání.

V odpoledním zápase jako by došla pražským hráčkám motivace, v obraně na síti a především v poli nezopakovaly předešlý velmi dobrý výkon, a tak výhra Jaroměře v poměru 3:0 na sety byla od začátku snadno předvídatelná.

Čtyři kola před koncem soutěže II. ligy žen je Jaroměř na třetím místě se ztrátou dvou bodů za vedoucí FTVS Praha a jeden bod za druhou Slavií Hradec Králové

Další výsledky: Dobřichovice – FTVS Praha 3:0 a 0:3; Pardubice – Slavia HK 2:3 a 2:3; Havlíčkův Brod – Jihlava 3:2 a 3:0; Vamberk – Nusle B 3:0 a 3:0. (ma, dop)