II. LIGA MUŽŮ, SK. B

VK Hronov – VK Choceň 1:3 (22, -23, -15, -16) a 3:0 (22, 23, 11). Od samého úvodu servírovala obě družstva vynikající volejbal. Ve vyrovnané první sadě se v koncovce prosadili Hronovští. I v druhém dějství to dlouho vypadalo pro domácí nadějně. Bohužel za stavu 19:15 přišla nešťastná šňůra útočných neúspěchů, jejímž výsledkem bylo choceňské vedení. V té době ještě hodně bojovní Hronováci dokázali srovnat krok do koncovky, ale následná tři úspěšná podání hostí rozvrátila domácí řady. Od úvodu třetího setu tvrdil muziku choceňský servis, naopak domácí v této činnosti postupně chřadli a na rozjetou choceňskou mašinu neměli v dalším průběhu sebemenší nárok. Hronovská vozba tak utkání ukončila doslova v troskách a pro druhé utkání tato situace nevěstila nic dobrého.

Do druhého utkání připravil zastupující a zároveň hrající trenér Ševců některé změny v sestavě. Domácí bojovníci nadále se potýkající s těžkým skákaným servisem hostí si drželi svého soupeře na dohled a jeho vedení se pohybovalo jako harmonika mezi třemi a jedním bodem. V koncovce se zásluhou nenápadného podání Martince dostal útok Chocně do nesnází, které vyústily v hronovské vítězství. Ani druhé dějství se nijak neodlišovalo. Díky kvalitnímu servisu si hosté vysloužili čtyř– až pětibodové vedení. A to si udržovali přes občasná hronovská vzepětí až do koncovky. V ní však znovu přišla na řadu domácí obětavost. Nečekané rozuzlení přinesla výměna výborného nahrávače Martince do obrany, když jej nahradil mladý Sommer. Ten se po úspěšném odvrácení hůře připraveného choceňského útoku nerozpakoval a nekompromisní smečí rozetnul drama druhého setu v hronovský prospěch. V té chvíli již v euforii hrající Hronováci změnili zbytek utkání v pro diváky nádhernou exhibici. Od prvního míče svého soupeře válcovali a produkovali čím dál větší bodový odstup. Tento nezadržitelný pochod nezastavil ani první technický time-out za stavu 8:3. Hronovský válec si vybudoval více než 10bodové vedení. Set proto logicky skončil drtivým skóre 25:11 a domácí hlouček nadšených bojovníků mohl slavit zasloužené vítězství.

Další výsledky: Ústí n. Orl. – Hrotovice 0:3 a 3:2, Střelice – Dřevěnice 3:1 a 3:1, Znojmo – Č. Třebová 3:0 a 3:0, Kerhartice – Malšovice 3:2 a 3:2.


II. LIGA ŽEN, SK. B

SK Rubena Náchod – TJ Jiskra Jaroměř 3:0 (19, 15, 21) a 3:0 (12, 15, 17). Okresní derby příliš dramatických chvil nepřineslo. V prvním utkání se trochu zápas zamotal snad jen ve třetí sadě, ale i tu nakonec domácí hráčky zvládly vcelku s přehledem. Podobné to bylo i ve druhém duelu. Ve třetí sadě Jaroměř vedla až do poloviny setu, pak ale série domácích servisů utkání nasměrovala k rychlému konci.

VK Hronov – Baník Vamberk 3:1 (26, -23, 16, 15) a 3:0 (20, 20, 20). V prvním utkání se hrál volejbal připomínající spíše tenis na trávě z dob Borise Beckera. Na obou stranách dominoval servis a zoufale vázla přihrávka. Díky těmto faktorům byl pohyb skóre volejbalově netradiční. V koncovce se v křeči hrajícím domácím hráčkám „podařilo“ vlivem nepřesné přihrávky promarnit vedení 24:21, aby v nervydrásající koncovce se štěstím získaly nakonec sadu ve svůj prospěch. Kdo očekával, že tento úspěch přinese klid do hronovských řad, mýlil se. Vedení 16:14 při druhém technickém oddechu otočila na 16:18 skvělým servisem vamberecká Moravcová. Hronovské trápení vyvrcholilo takřka beznadějným stavem 18:22, který se ovšem po dvou útocích Tučkové a kvalitních servisech Kultové podařilo stáhnout na 23:24. Závěrečná slabší chvilka v obraně však znamenala vyrovnání stavu na 1:1 na sety. Po špatném začátku třetího dějství se přece jen domácí děvčata vzpamatovala a vychýlila výsledkovou houpačku na svoji stranu. Tento průběh vzal za své až před druhou technickou přestávkou za stavu 16:11. Na tento vývoj již nedokázal Vamberk reagovat a po jasném vítězství se šlo do čtvrté sady. V ní se po vyrovnaném úvodu dostaly do vedení hostující hráčky (6:8). Následný nápor domácích při servisu Ševců však přinesl obrat na 10:8 a předznamenal další dominanci Hronova. Tu podpořila svým těžce zpracovatelným servisem Fulková (16:11). Toto bezpečné vedení vneslo definitivní klid do řad budoucích vítězek a ty již bez problémů dovedly zbytek utkání do úspěšného konce.

První úspěch vnesl do domácích řad potřebný klik, a tak děvčata již produkovala svoji klasickou a v poli bojovnou hru. Ač se soupeřky nechtěly jen tak lehko vzdát, přece jen se již hrálo podle hronovských not. Od stavu 15:15 se podařila domácím několikabodová šňůra, která byla v závěru sady přetavena ve vítězství. Úvod dalšího setu rozhoupal výsledkové kyvadlo ještě více. Po až čtyřbodovém hronovském vedení přišel další veletoč ve prospěch Vambereckých, který vyústil v jejich dvoubodové vedení (17:19). Následné hronovské vzepětí přineslo vyrovnání na 20:20. V této chvíli znamenal příchod Novotné na servis smrt vambereckých nadějí na další úspěch. Špatnou přihrávku dokázala domácí děvčata trestat a uklidňující vedení 2:0 na sety bylo na světě. Volejbalově netypicky začal i třetí set. Po servisovém vedení Vamberka 0:3 přišla na řadu další eskapáda Novotné vrcholící stavem 8:3. Ani za tohoto stavu však rozhodnuto nebylo. Na přihrávce nadále nezvykle často chybující Hronovačky ještě dovolily soupeřkám dojít na dohled (12:9 a 18:16). To bylo ale ze strany Vamberka v tento den vše. Závěrečná útočná smršť smetla poslední naděje snaživých děvčat z Vamberka.
Další výsledky: Žižkov B – Slavia HK 0:3 a 3:0, Liberec – Pardubice 3:0 a 3:0, Braník – Bohemians 0:3 a 3:1.

I. LIGA JUNIOREK, SK. C

TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou – TJ Červený Kostelec 3:0 (17, 20, 16) a 3:0 (17, 20, 16). V souboji dvou nejlepších týmů nedopustily domácí hráčky větší komplikace. Obě utkání měly hráčky Jablonce plně ve své režii a obě vyhrály hladce 3:0 a navíc stejným poměrem setů.

TJ Sokol Pardubice I. – SK Rubena Náchod 0:3 (-14, -17, -23) a 1:3 (17, -19, -22, -30). Úvodní dva sety prvního utkání byly jasně v režii hostujících hráček, v tom třetím domácí volejbalistky naznačily své možnosti, hladkou porážku 0:3 ale odvrátit nedokázaly. Do druhého utkání nastoupila Rubena nesoustředěna a výsledkem byla hladká prohra v úvodním setu. V dalších dvou setech se ale vše vrátilo do starých kolejí a Rubena tak rázem vedla 2:1. Ve třetí se ale strhla dramatická bitva, která nakonec dopadla šťastněji pro hostující hráčky.

KP I. TŘÍDY MUŽŮ

Výsledky 5. a 6. kola: Slavia HK B – Dvůr Králové 1:3 a 0:3, Černčice – Hronov B 3:0 a 3:0, Vrchlabí – Bílá Třemešná 3:0 a 3:2, Č. Kostelec – J. Lázně 3:1 a 1:3, Jičín –Vamberk 0:3 a 1:3.

KP I. TŘÍDY ŽEN


Výsledky 5. a 6. kola: Studenec u Horek – Hronov B 0:3 a 3:1, Sokol HK – St. Město–NA 2:3 a 0:3, Č. Kostelec –Trutnov 3:0 a 3:0, Jičín – Slavia HK B 2:3 a 2:3.
(ma, mr)