Sokol Krčín – TJ Sokol Podlázky 16:20 (8:10)

Do prvního kola a vlastně i celého ročníku vstupují krčínští házenkáři s cílem nechat „vyhrát“ mladé hráče a zároveň se pokusit udržet nejvyšší soutěž v Krčíně i do dalších ročníků.

Průběh prvního poločasu byl až do jeho konce z pohledu domácích hratelný. Krčín stále udržoval kontakt s hostujícím celkem, a to až do 18. minuty, kdy bylo utkání vyrovnané (7:7). „Pak jsme již nedokázali udržet nastavené tempo a desetiminutový výpadek nás stál udržení kontaktu se soupeřem,“ mrzelo domácího trenéra Tomáše Pavlíka. Ve 26. minutě hosté odskočili na 7:9, o dvě minuty později ale domácí snížili na rozdíl jediné branky (8:9). Poslední slovo však měly v první půli Podlázky, jež upravily na poločasových 8:10.

Nástup do druhé části zápasu domácím házenkářům nevyšel úplně podle jejich představ a v 10. minutě už Krčín ztrácel čtyři góly (9:13). Domácí sice ještě dokázali v 18. minutě stáhnout skóre na 12:14, jenže pak je srazilo několik dalších jasných neproměněných šancí. Toho hosté využili a v 19. minutě odskočili na 12:16. Ve zbytku utkání si už Podlázky zápas hlídaly a domácím se tak již jen podařilo zkorigovat na závěrečných 16:20.

„První utkání bez řádné letní přípravy a zatím i s týmem, kde je většina bez zásadních zkušeností se nám nevydařil a můžeme jen litovat spousty zahozených střel. Do dalších utkání jen doufám v poučení a i trochu více štěstí,“ dodal k utkání domácí kormidelník.
Jeho svěřence čeká o prvním zářijovém víkendu náročný program, v sobotu se představí na hřišti SSK Vítkovice a o den později hrají na půdě Sokola Rokytnice.

Sestava a branky Krčína: Rýdl, Chmelík – T. Marek, Verner, R. Marek, Leugner, Mikolášek, Červinka – Fišer (8), M. Marek (3), Linhart (3), L. Marek (1), Valtera (1).

Další výsledky: Vítkovice – Opatovice nad Labem 8:14, Veselí na Moravě – Rokytnice 22:24, Žatec – Nezvěstice 22:19, Přeštice – Plzeň Újezd 14:21, Nýřany – Tymákov 33:30. (dop, mr)