VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Náchodští kuželkáři zítra slaví 50 let

NÁCHOD - V sobotu 16. června se v náchodské kuželně bude slavit. Uplyne totiž padesát let od zahájení pravidelné sportovní činnosti klubu v dnešní podobě. O rozhovor jsme požádali dlouholetého sekretáře klubu a zároveň jeho kronikáře FRANTIŠKA MAJERA staršího.

15.6.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Kuželky se v Náchodě hrají přece déle, proč tedy jenom „padesátka“?


To je samozřejmě pravda, vždyť v majetku klubu máme kroniky tehdejších nejznámějších spolků jako byli „Stříbrňáci“ a předchůdci našeho klubu „Lišáci“, které jsou z roku 1932. Tehdy se však nehrály pravidelné soutěže, jak je známe dnes. Ta dnešní padesátka se váže právě k roku 1957, kdy se pod názvem Tepna Náchod oddíl přihlásil prvně do řádné soutěže. Jen pro zajímavost, oddíl měl tehdy dvacet členů.


Kdo se oslav zúčastní a jaký je jejich program ?


Pozvánky dostali všichni hráči a hráčky, kteří kdy oblékali náchodský dres. A podle ohlasů, drtivá většina pozvání přijala. Sejde se tak několik generací a jistě to bude zajímavé, vždyť mnozí se sejdou vůbec poprvé. Setkání pozvaných začíná zítra odpoledne ve 14.00 hodin, kdy si účastníci prohlédnou prostory kuželkářské haly a budou mít možnost si také zahrát. V 16.30 hodin pak začne slavnostní schůze, při které budou oceněni všichni, kteří se podíleli význačnou měrou na chodu klubu. Po skončení pak bude pokračovat zábava s hudbou a řadou doprovodných akcí. Mimo jiné budou průběžně promítány záznamy z význačných událostí klubu včetně výstavby kuželny a Mistrovství světa juniorů v roce 2005. K naší radosti se oslav zúčastní i všichni dosavadní předsedové oddílu, později klubu, za 50 let.


Přijedou i tak zvaní VIP hosté ?


Samozřejmě že ano. Zástupci města, sponzoři i přátelé z družebních klubů z Domažlic, Zábřehu a polského Leszna. Nebude chybět ani prezident České kuželkářské asociace ing. Jiří Jančálek i generální sekretářka Ivana Palánová a řada dalších hostů.


Jak znám náchodské kuželkáře, jistě mají ještě něco překvapivého v šuplíku ?


Zda to lze nazvat překvapení nevím, ale při této příležitosti byla vydána vkusná brožurka, která mapuje v krátkosti náchodské kuželky již od roku 1932 a zlomové okamžiky v životě klubu. Je doplněna řadou fotografií a má zhruba osmdesát stránek.


Sečteme-li padesátku v životě klubu, vládne na jejím vrcholu spokojenost ?


Opravdové úspěchy se datují do dob od otevření nové kuželny. Do té doby byl náš sport víceméně trpěn a prioritu měly olympijské sporty. Dobré jádro členů však všechny ty „ústrky“ přečkalo a dnes se můžeme pochlubit, že jsme nejúspěšnějším sportovním odvětvím, a to nejen doma v Náchodě. V klubu máme řadu reprezentantů včetně mistrů světa, muži již pět let vládnou první lize, nemalé úspěchy máme i v organizování významných akcí včetně uspořádání MS juniorů v roce 2005 na zimním stadionu v Náchodě. Ale to již hovořím o věcech, které jsou všeobecně známé i díky přízni sportovní redakce Náchodského deníku, která o dění v našem sportu pravidelně čtenáře informuje. Lze si jen přát, aby tomu tak bylo i do budoucna.

15.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení