Dvě stříbra a bronz Anety Nýčové


Podle očekávání si nejlépe vedla se třemi medailemi Aneta Nýčová. Na trati 200 m prsa zaostala ve strhujícím finiši pouze 8 setin sekundy za vítěznou plavkyní a přiváží tedy do Náchoda dvě stříbrné – sečteno se druhým místem na poloviční tratí. Navíc skončila třetí v náročné osobní polohovce na 400 m.
Velmi blízko ke třem medailím měl i Josef Matyáš. Obsadil nakonec dvakrát třetí místo na 100 m tratích volný způsob a polohově, když skončil vždy čtvrtý v disciplínách 50 a 200 m volný způsob a 100 m motýl. Družstvo doplnili výbornými výkony do desátého místa dva plavci – Martina Ulmanová byla sedmá na 400 m polohově a desátá na 50 m volný způsob a v polohové stovce. Kryštof Kinl potvrdil stoupající formu osmými místy na obou prsařských tratích 100 a 200 m.


Ročníky 1995 a 1994 měli svůj šampionát v 50 metrovém bazénu v Ústí nad Labem, který hostil vloni Letní olympiádu mládeže ČR.


Na severu Čech si nejlépe vedl čtrnáctiletý Martin Cöger, který vybojoval stříbro na své oblíbené trati 100 m prsa. Pouze pět setin mu pak chybělo ke stejnému kovu na dvojnásobné trati. Štěpán Remeš mile překvapil dvanáctou pozicí na stejné trati o rok mladších plavců. I přes tréninkový výpadek kvůli vleklému zranění nohy vybojoval čtrnácté místo na trati 1500 m Daniel Halaška.


Třetí medaili přiváží pak na poslední chvíli sestavená štafeta 4x50 m polohově, kde jmenované plavce doplnil vloni šestkrát zlatý Pavel Janeček startující poprvé po nedávné operaci kolene pouze ve štafetách. Stejná sestava pak na závěr připojila ještě solidní pátou pozici v kraulové štafetě.

(pj)