Ty také dominovaly v soutěži družstev, když nejlepší oddíl Juvenie Wroclav získal 13 zlatých medailí. Martina Elhenická a Květoslav Svoboda se stali vítězi hlavního závodu na 200 metrů volný způsob.

V družstvu Delfína Náchod startovalo celkem 24 plavců a klub obsadil pěkné 8. místo před oddíly z Hradce Králové nebo Pardubic. Celkem si Náchodští přivážejí osm cenných kovů z toho tři zlaté, dvě stříbrné a tři bronzy.

Hlavní zásluhu na tomto výsledku má se třemi zlatými 16letý mladší dorostenec Pavel Janeček, který dokonce dosáhl druhého nejbodovanějšího výkonu mítinku mezi plavajícími českými muži, hned za Svobodou a bodově před reprezentanty Smetanou, Fučíkem či Spurným. Stalo se tak na jeho vítězné trati 200m polohově za 2:06,57 (714 bodů FINA), kde po roční pauze na této distanci poskočil svým časem až na 2. místo letos v ČR mezi muži hned za Tomáše Fučíka a jeho výkon z dlouhého bazénu na ME v Budapešti.

Pavel dále zvítězil na 100m motýl v nejlepším čase mladšího dorostu u nás 56,47, když porazil silné rivaly z Wroclavi. Na 100m znak za 57,21 získal podruhé skalp dalšího juniorského reprezentanta v této věkové kategorii – Jakuba Kočaře, stříbrného z 200m znakové trati na letošním MČR dospělých v Podolí. Navíc jeho štafetový výkon na 100m volný způsob 52,47, 200m polohově a 100m znak jsou letos nejlepšími časy i ve starším dorostu v ČR.
Tři cenné kovy vybojoval Josef Matyáš, ročník 1996. Stříbro na 100m volný způsob za teplickým Slaninou časem 57,31 a dvakrát bronz na 100m znak a 100m motýl. Cenné je rovněž 6. místo na 200 polohově. Druhou stříbrnou pro Delfíny vyplavala stejně stará Aneta Nyčová na tradiční trati 100m prsa časem 1:21,01 a to za brněnskou Lánovou.

Poslední cenný kov putoval do Náchoda zásluhou třetího místa 11leté Daniely Felgrové z distance 50m znak za 35,97. Páté místo na trati 100m prsa získal dorostenec Martin Cöger. Do desítky nejlepších se také vešli žáci Jan Pavelka šestou pozicí na 50 motýl, Kryštof Kinl osmým místem na 100 prsa a Lucie Kramlová na 50 prsa. (pj)