Osobnost týdne: Filip Hronek, hokejista Hradce

Obránci Filipu Hronkovi se v neděli dostalo velké pocty.
V pouhých třiadvaceti letech vedl na turnaji Karjala hokejovou reprezentaci poprvé v kariéře s kapitánským céčkem na prsou. Den, který si přes prohru bude pamatovat navždy. Výkony hradeckého odchovance zasluhují v poslední době jenom obdiv. Pešánův tah jmenovat ho do odpovědné funkce to jen dokumentuje. Hronek je momentálně výjimečný a pro národní mužstvo svým způsobem nepostradatelný. Ač se proti Rusku jednalo o provizorní řešení, není nikde psáno, že to bylo naposledy. Brzy si podobnou pozici může vydobýt
ve slavné NHL. Schopnosti a charakterové vlastnosti být lídrem rozhodně má.

Hokejový turnaj Karjala 2020: Česko x Rusko
Příslib? „Nouzový“ nároďák na Karjale i přes prohru s Rusy obstál

Hláška týdne - František Straka, trenér Třince

,,První poločas mě zklamal, protože jsme hráli úplně něco jiného, než jsem chtěl. Někteří hráči bohužel absolutně propadli,“ lamentoval trenér František Straka po zpackané premiéře na lavičce fotbalistů Třince. Čáru přes rozpočet mu vítězstvím 2:1 udělali hradečtí Votroci. ,,Prohráli jsme zaslouženě, protože Hradec byl v prvním poločase jednoznačně lepší, výborně kombinoval a po našich trestuhodných chybách nám dal dva góly,“ zlobil se na své svěřence populární Franz. V druholigové tabulce zůstává Třinec bez bodu poslední.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FK Fotbal Třinec - FC Hradec Králové.
Hradec v čele. Aneb důvody, proč zvládl restart

Komentář Tomáše Raise: Restart? Dvakrát a jinak

Sportovní příznivci, kteří sledují fotbalové i hokejové duely Pardubic, se o víkendu dočkali po delší době zápasových emocí. Alespoň na dálku. A vzhledem k začátkům televizních přenosů ve stejnou dobu. Výsledky a dojmy? Zjednodušeně řečeno oba týmy navázaly na to, kde skončily před přerušením soutěží. Restart profesionálních soutěží (opět) nabídl pardubické kontrasty.
Fotbalisté zdolali Opavu a udivují elitní fotbalovou společnost. Prožívají totiž jeden z nejlepších startů v podání nováčků do nejvyšší soutěže.
Hokejisté inkasovali sedm gólů na ledě Sparty. Po debaklu 1:7 zůstávají zatím na dvou bodech, které v pěti odehraných zápasech získali.
To jsou aktuální výsledky, ale i celkové vnímání obou sportů v krajském městě se za poslední roky nese v podobných vlnách. Těžko lze porovnávat dvě různá sportovní odvětví a už vůbec ne rozpočty či zázemí pardubických klubů. Vždyť fotbalisté ani nemají ve vlastním městě ligu kde hrát. Přesto se fotbal postupně dostal dlouhodobou prací s jasnou vizí mezi elitu.
Hokej po letošních změnách volá po restartu (po tom klubovém). A jak se zdá, efekt nepřijde jen tak. I tady bude potřeba hodně práce.

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice
Debakl a rozpaky. Změny jsou nevyhnutelné, naznačil majitel Dynama