Osobnost týdne - Lukáš Radil, hokejový útočník

Mezi nejlepšími střelci Kontinentální hokejové ligy. Takovou pozici si drží pardubický odchovanec Lukáš Radil. Útočník, který se před touto sezonou vrátilpo dvou letech ze zámoří, kde ochutnal NHL, do Spartaku Moskva. Již před návratem tušil,že bude mít zase větší roli. A tu zatím využívá. V tomto ročníku KHL Radil odehrál 20 zápasů, v nichž vstřelil 13 branek. Další dva góly přidal o víkendu, když se trefil dvakrát do sítě Viťazu. Radil je nejlepším střelcem svého týmu a na čtvrté pozici v celkové tabulce střelců KHL, o jeden zásah více má na kontě Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva. Radilův Spartak je v průběžném pořadí Západní konference na sedmé pozici.

Hláška týdne - Petr Dědek, šéf hokejistů Pardubic

„Pokud se oficiálně prokáže pozitivní test na drogy, okamžitě s ním ukončíme smlouvu,“ uvedl Petr Dědek, šéf hokejistů Pardubic poté, co se provalilo, že při policejní kontrole ve Starém Hradišti měl Robert Kousal, elitní útočník Dynama, pozitivní test na kokain. Třicetiletý hráč, který oblékal i reprezentační dres a zahrál si v KHL byl v minulém týdnu prozatím vyřazen z kádru. Klubový boss se nechal slyšet, že nechá otestovat i další hráče z týmu. Kousal je už druhým hokejistou východočeského klubu, který byl policií chycen. Před dvěma lety zažil podobný průšvih Petr Čáslava, současný asistent trenéra v Dynamu.

PŘÍPRAVA. Útočník Robert Kousal trénuje společně s týmem Dynama na ledě.
Kousal: Čeká se verdikt

Komentář Tomáše Raise: Pravidla platí. Jinak se nepohnou

Složitý rok 2020 se stává ještě složitějším. Pro vedení pardubického Dynama rozhodně. Po dlouhé pauze se sice extraliga opět hraje, ale v divném režimu bez diváků. A navíc? Je tu nepovedený start sezony a drogová kauza.
V ní se tentokrát objevil útočník Robert Kousal, jehož do problému dostal orientační test při policejní kontrole. Následný velký humbuk Dynamo řešilo okamžitě - postavilo Kousala mimo tým. Zřejmě logicky. Podezření teď musí útočník vyvrátit nebo potvrdit. Výsledek krevních testů bude v této kauze podstatný.
Už nyní samozřejmě situace vrhá na celý klub nelichotivý stín. Restart pod novým majitelem měl znamenat lepší výsledky, ale i celkové očištění jména klubu. Podobné záležitosti řešit rozhodně nepotřebuje.
Hodně se mluví i o novém útočníkovi, kterým je Kanaďan Camara. Ten nemá z minulých působišť nejlepší pověst. Klub mu dává šanci a musí zajistit, aby se další problém neopakoval. Na začátku roku to klubu v případě Rusa Zacharčuka vyšlo. Camara má přinést góly a důraz, což na ledě mnohdy hodný tým potřebuje. Jenže vše se musí držet v jasně nastavených mantinelech. Klub musí věřit hráčům a hráči zase svému klubu. Pravidla platí na hřišti i mimo něj. Jinak se klub opravdu dopředu nepohne.