Jednoznačně nejlepší výkon předvedl Salil Stanley Kipkosgei z Keni, který zvítězil ve výtečném čase 45:00. Celých padesát vteřin nadělil druhému v cíli. Tím byl Marokánec Said Azouzi. Evropu na stupních vítězů pak zastoupil Vasil Remshchuk (Ukrajina), který dosáhl času 46:04.

Pavel Brýdl doběhl do cíle jako první domácí běžec na 7. místě 40 vteřin za Bělorusem Zhavoronokem v čase 49:33. Druhý z Čechů – Miroslav Vítek doběhl za Brýdlem s téměř dvouminutovou ztrátou.

Výtečně si na trati počínal druhý zástupce SK Nové Město nad Metují – Miroslav Holub, který ač v kategorii nad 40 let, běhá v letošní sezoně velmi dobře. Mirek vyhrál ve své kategorii o minutu před Františkem Švábem z Litomyšle a v celkovém pořadí doběhl na devátém místě jen 22 vteřin za Vítkem.
Z výsledkové listiny – 15 km muži: 1. Kipkosgei (KEN) 45:00; 2. Azouzi (MAR) 45:50; 3. Remshchuk (UKR) 46:06; 4. Kiptum (KEN) 46:48; 5. Kruczkowski (POL) 47:32; 6. Zhavoronok (BEL) 48:53; 7. Brýdl (CZE) 49:33; 8. Vítek (CZE) 51:28; 9. Holub (CZE) 51:50; 10. Musil (CZE) 52:24.