Vše začalo nočním závodem, kdy byli nejrychlejší Lukáš Novák a Stanislava Babušková, v kategorii Mix Lukáš Mihula a Vendula Soukupová. Druhý den trať i přes nepřízeň počasí zdolalo přes 1000 závodníků a nejrychlejšími z nich byli Tomáš Tvrdík a Vendula Skoupová, v kategorii Mix Bohuslav Šála a Iveta Buličková.

Třetí den patřil jako obvykle nejmenším gladiátorům, kterých se na start postavilo 660. V dětských kategoriích bylo 10 vítězů podle věku a pohlaví. Následovali dospělí v počtu 540 závodníků, kde zvítězili Roman Malina a Jana Coufalová, v kategorii Mix Matěj Šašek a Zuzana Šašková. I tentokrát se aktéři (celkem 2761, z toho 660 dětí) mohli těšit na několik nových překážek, které prověřily spíše dovednosti a rovnováhu.

Závod byl podle slov účastníků zatím nejnáročnějším v celé gladiátorské sérii, zároveň však nejhezčím a nejnápaditějším. Lokalita pevnostního města novodobé gladiátory láká a má co nabídnout!

Další ze zastávek Gladiator race bude již 15. září v Českém ráji, kde bude nachystána méně náročnější trasa tzv. „Run“. Kratší trať i méně náročnější překážky, spolu s kategorií Fun, kdy závodníci mohou celou trasu projít na zkoušku, dávají možnost úplným nováčkům okusit překážkový běh.

Následující podnik, tentokrát poslední do série GR Triumphalis bude v Praze od 19. do 21. října a jako třešnička na dortu bude podnik na dostihovém závodišti v Pardubicích nazvaný Taxis Gladiator race 23. a 24. listopadu.   (mk, pt)