Náchodské plavání zde zastupovalo 24 nejmladších dětí z přípravek a minipřípravek. Pro mnohé to bylo první setkání s konkurencí východočeské plavecké oblasti, která čítá 15 plaveckých klubů.

Svou formu z Třebové zúročila v titul přebornice kraje 9letá Štěpánka Rožnovská. Zvítězila na trati 100m prsa v čase 1:52,8. Kompletní sadu medailí doplnila stříbrem na 100 znak a bronzem na 100 volný způsob.

Druhý titul získal objev letošní sezóny, teprve 8letý Matěj Horák, vítěz 100m znak v čase 2:03,1. Navíc připojil bronz na poloviční trati.

Stříbrnými medailisty se stali Michaela Doležalová na 50m prsa časem 1:00,9 a Michal Jerman na 50m znak za 52,6 a 100m volný způsob za 1:44,7. Bronz vyplaval František Hanzl v ročníku 2004 na 100m prsa za 2:28,4.

Těsně za stupni vítězů skončili Šimon Lelek a Michaela Zajíčková, oba na čtvrtých místech na 100m prsa resp. 50m znak. Páté pozice získali na krajském přeboru Martin Jirman a Anežka Kratěnová.

Nejmladšími účastníky soutěže byli 7letí plavci Barbora Švecová, Alexandra Kordová, Jitka Kovářová, Martin Jirman a Šimon Lelek. Tito borci se nezalekli ani 100 metrových tratí.

Delfín Náchod tak může směle počítat s další nadějnou nastupující plaveckou generací. (pj, rh)